Together Magazyn » Promowane » Jak zająć dziecko w podróży?

Jak zająć dziecko w podróży?

Jesień to idealny czas na podróż. Nie tylko mamy więcej wolnego czasu, ale i wyprawy samochodowe są o wiele tańsze i znacznie przyjemniejsze. Niemniej jednak, podróż z dzieckiem, zwłaszcza długotrwała, może być dużym obciążeniem dla rodziców i wyzwaniem dla samego malucha.

Głównym powodem niepokoju dziecka podczas podróży jest po prostu nuda, inne z kolei cierpią na choroby lokomocyjne. Co zrobić w takiej sytuacjach? Jak umilić podróż i jednocześnie wykorzystać ten czas kreatywnie, szczególnie kiedy mamy w planach długotrwałą podróż?


Gra na komórkę czy tablet

Decydując się na tego typu rozrywkę, warto wybrać aplikację w którą będziemy mogli grać wspólnie i przede wszystkim, by była dostosowana do wieku naszej pociechy.  Dobrym przykładem mogą być słynne gry Disney’a, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, np. W Krainie Lodu, Myszka Mickey czy Nowe przygody Boruto. Obecnie internet to kopalnia stron z darmowymi grami, dlatego warto poświęcić chwilę czasu na dobór odpowiednich aplikacji. Jeżeli nie mamy jednak pomysłu, warto odwiedzić np. Poki.pl po więcej inspiracji. Znaleźć tam można bardzo lubiane przez dzieci „ubieranki”, gry samochodowe dla chłopców  i wszelkiego rodzaju quizy. W taki sposób nasze dziecko będzie się dobrze bawić przez kilka godzin, ucząc się i bawiąc jednocześnie.


Zabawki pluszowe

Podczas pakowania przed wyprawą nie zapomnij zabrać ulubionych pluszowych zabawek twojego dziecka. Dobrym pomysłem może być schowanie ich na kilka dni przed wyjazdem. W czasie podróży na jej widok ucieszy się, jakby zobaczyło coś nowego i ekscytującego. W ten sposób zajmiesz malucha na godzinę lub dwie.


Piosenki

Jazda samochodem to doskonała okazja na wspólne śpiewanie piosenek. Koniecznie przygotuj takie, które szybko i łatwo wpadają w ucho. Mogą to być piosenki z radia, telewizji czy nawet gotowe CD z piosenkami dla malucha. Liczy się dobra zabawa!


Zabawa w liczenie samochodów

Jedną z ciekawszych i bardzo prostych zabaw w samochodzie jest liczenie mijanych pojazdów. Wykorzystajmy to do kolejnej zabawy, w której można liczyć np. ludzi, zwierzęta, drzewa, znaki czy okna – wszystko zależy od waszej kreatywności.


Audiobook z historyjkami i bajkami

Gdy Twoje dziecko jest bardzo śpiące, ale nie może zasnąć i staje się coraz bardziej marudne, włącz w samochodzie płytę DVD z różnymi ciekawymi bajkami i historyjkami. Z pewnością pomogą one twojemu dziecku się zrelaksować, wypocząć i spokojnie zasnąć. Pamiętaj tylko, aby wybrać coś interesującego i spokojnego do słuchania, z małą częstotliwością hałasu.

 

Oceń