Together Magazyn » Aktualności » Muzyka filmowa z Oscarem w tle – koncert kwartetu Baltic

Muzyka filmowa z Oscarem w tle – koncert kwartetu Baltic

„Klasyka w letnie wieczory” – to tytuł cyklu koncertów organizowanych przez Fundację Alegoria Kultury. Spotkania odbywać się będą przez cały lipiec i sierpień w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Cykl zainaugurował występ kwartetu smyczkowego Baltic, który w Trójmieście znany jest m.in. z koncertów Chillout Classic, podczas których publiczność relaksuje się przy kojących i spokojnych utworach.

Tematem spotkania, które odbyło się 3 lipca, była muzyka filmowa. Artyści zaprezentowali muzyczno – teatralne widowisko, pełne niespodziewanych obrotów akcji. Nie zabrakło również sporej dawki humoru, dzięki charyzmatycznemu Tomaszowi Diakunowi – jednemu ze skrzypków kwartetu. Zapowiedź każdego utworu wiązała się z anegdotą lub ciekawostką na temat historii jego powstania lub autora. Część wykonań otrzymała dodatkową oprawę w postaci występu aktorki, będącej zmaterializowanym wyobrażeniem kobiety, której dedykowana jest płyta kwartetu. „Sense of a woman” czyli „Zapach kobiety” – to album pełen pasji i rytmu, o czym mogli się przekonać goście niedzielnego koncertu.

Podróż muzycznymi ścieżkami przez krainę filmu w wykonaniu kwartetu Baltic, była prawdziwą przyjemnością. Nie zabrakło pomysłu, talentu i kreatywności, a przede wszystkim niekonwencjonalnego podejścia do prezentacji muzyki – która w wykonaniu grupy Baltic jest zawsze czymś więcej niż tylko koncertem.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „ Klasyka w letnie wieczory” już 19 lipca. Gościem specjalnym będzie Artur Sychowski – znany na całym świecie, laureat 6 festiwali pianistycznych.

Oceń