Together Magazyn » Aktualności » KUPUJ Z GŁOWĄ!

KUPUJ Z GŁOWĄ!

Jeszcze całkiem niedawno sama możliwość swobodnej realizacji zakupów stanowiła spełnienie marzeń. Teraz klienci mają ogromny wybór i niezliczoną liczbę ofert, wśród których mogą przebierać praktycznie 24 godziny na dobę. Mogłoby się wydawać to „rajem zakupowym”, jednak jeśli naprawdę chcemy nabyć towary wysokiej jakości i przy tym nie przepłacić, koniecznie trzeba przyjąć odpowiednią strategię kupowania.

Nie zginąć na zakupach

Współczesny konsument ma prawo niekiedy poczuć się zagubiony w gąszczu ofert sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. Teoretycznie pomocna może być reklama. Niestety, czasami okazuje się, że „wyjątkowe okazje”, które są eksponowane w okolicznościowych spotach reklamowych, obejmują asortyment, którego tak naprawdę nie potrzebujemy, w dodatku o wątpliwej jakości. Różnica cen również nie zawsze jest aż tak korzystna. Oszczędności rzędu kilku złotych często nie rekompensują nawet kosztów paliwa, które trzeba ponieść, dojeżdżając na zakupy. Czy w ogóle jest możliwe okazyjne kupno nowego towaru, czy to tylko czysty marketing? Jak najbardziej! Znane i uwielbiane przez klientów na całym świecie outlety to właśnie miejsca, gdzie zawsze można nabyć markowe towary w cenach naprawdę niższych od tych regularnych.

Czym jest outlet?

Sklepy outletowe doskonale wpisują się w bardzo popularną ideę smart-shoppingu, czyli sprytnego dokonywania zakupów produktów wysokiej jakości. Cieszy się ona dużym powodzeniem w internecie, ale nie tylko. Stosunek jakości do ceny jest w takim przypadku zawsze bardzo korzystny. Jak to możliwe?

W Outletach możemy nabyć wyroby markowych producentów pochodzące z końcówek serii, bądź zakończonych kolekcji. Jeśli nie zostały one wcześniej sprzedane w zakładanym czasie, trafiają z powrotem do magazynów, a stamtąd – właśnie do outletów. Podobnie jest w przypadku nadwyżek produkcyjnych. Zdarza się również, że niektóre marki „wypuszczają” specjalne kolekcje właśnie tylko z myślą o outletach. Dzięki temu ceny mogą być nawet o 90% niższe niż pierwotnie oferowane w sprzedaży detalicznej.

Dla kogo ta oferta?

Z oferty sklepów outletowych mogą oczywiście skorzystać wszyscy klienci, którym zależy na nabyciu markowych wyrobów po atrakcyjnych cenach. Przede wszystkim jednak jest to interesująca oferta dla kupujących, którzy szczególnie cenią sobie renomowane marki, lecz muszą się liczyć z ograniczonym budżetem, bądź po prostu nie chcą płacić wygórowanych cen i czują niemałą satysfakcję, nabywając pełnowartościowy towar taniej niż w sklepie regularnym. Nie da się ukryć, że dominuje tutaj praktyczne podejście do zakupów. Warto podkreślić, że w outletach można również zakupić oryginalne kolekcje, które mogą stanowić wręcz unikaty na rynku. Dobrze odnajdą się tutaj zatem nie tylko zwolennicy jakości i niskich cen, ale również osoby poszukujące nieszablonowych produktów.

Co z jakością?

Outlety w żadnej mierze nie powinny być kojarzone ze sklepami, w których można nabyć wybrakowany towar wątpliwej jakości. Oferowane produkty nie różnią się jakością od wyrobów oferowanych w sklepach regularnych. Są to dokładnie te same artykuły, tylko np. dostępne kilka miesięcy później. Zresztą najlepszą rekomendacją są już same marki producentów towarów, które nabywamy. Podsumowując, zakupy w outlecie to oczywisty wybór jakości, bez konieczności przepłacania.

Ciekawa opcja dla rodzin

Jak wspomniano wcześniej, zakupy w sklepach outletowych wiążą się z podejściem praktycznym do samego kupowania. I taka strategia powinna na co dzień towarzyszyć rodzicom, zwłaszcza w przypadku rodzin wielodzietnych. Warto pamiętać, że wybierając markowy produkt o wysokiej jakości, już oszczędzamy. Będzie on bowiem bardziej trwały, wygodny w użyciu i niezawodny. Jeśli dodatkowo można go nabyć, płacąc jedynie część regularnej ceny, kwestia wyboru outletu jako miejsca zakupów staje się zupełnie oczywista.

Zapraszamy do FASHION HOUSE – OUTLET CENTRE

http://www.fashionhouse.pl

Oceń