Każdego dnia, wytrwale i dokładnie dbamy o to, aby nasza cera pozostawała w jak najlepszej kondycji. Zwracamy uwagę nie tylko na zanieczyszczenia ze środowiska jak brud, kurz czy inne cząsteczki zawieszone w powietrzu, ale także na kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, z jakich korzystamy. Choć krem nawilżający i płyn micelarny to absolutna podstawa i zawsze pomogą nam utrzymać dobry wygląd, o tyle nie są to jedyne produkty, które możemy wykorzystać do poprawy stanu skóry. Odpowiednio używana maseczka do twarzy pomoże nam przywrócić świeży wygląd, pozbyć się wągrów oraz nawilżyć cerę.

 

Na każdą okazję

Maseczki do twarzy to temat równie szeroki, jak kremy czy bazy do makijażu – każda jest inna i może pomóc nam w osiągnięciu innego efektu. Jeżeli poszukujemy produktu do walki z zaskórnikami, powinniśmy sięgnąć po wyroby zawierające aktywny węgiel, który oczyści naszą skórę. Dla efektu oczyszczenia warto rozejrzeć się za maską zawierającą wyciąg z aloesu, z miodem czy ogórkiem, a gdy potrzebujemy produktu o działaniu złuszczającym, warto wypróbować te zawierające kiwi lub peeling z pestki moreli.

Wybór odpowiedniego składu to nie wszystko. Aby kupić produkt najlepiej pasujący do naszych potrzeb, musimy także zwrócić uwagę na typ skóry, do jakiego maska jest przeznaczona. Część z nich będzie występowała w postaci kremu, a część jako płachta hydrożelowa, co ma znaczenie podczas aplikacji.

 

Jak często używać?

Producent kosmetyku na pewno zamieścił taką informację na opakowaniu – zazwyczaj, aby osiągnąć dobry efekt, wymagane jest nakładanie maseczki jeden lub dwa razy w tygodniu. Musimy pamiętać, aby nie przesadzić z częstotliwością, ponieważ podobnie jak w przypadku peelingów, może to nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeżeli nie mamy pewności, czy maska będzie dla nas odpowiednia, najlepiej wykorzystywać ją raz w pierwszych kilku tygodniach korzystania. Ponadto przed zakupem zawsze warto poprosić o radę sprzedawcę. Doradca klienta Kontigo zawsze pomoże dobrać możliwie jak najlepszy produkt do naszych potrzeb.

 

Maseczki do twarzy to idealny pomysł na uzupełnienie i rozszerzenie codziennej pielęgnacji naszej cery. W zależności od wybranego rodzaju pomogą nam oczyścić, nawilżyć lub złuszczyć skórę, dzięki czemu poczujemy się lepiej i pewniej, a także będziemy bardziej zrelaksowani. Odpowiednia częstotliwość korzystania z produktu zapewni nam długotrwały efekt i wspomoże cerę w codziennych zmaganiach z kurzem i innymi zanieczyszczeniami często występującymi w powietrzu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany