Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Masaż prostaty — na czym polega i jak działa?
główne gdecfccfbabffdbdbbdaafdfdaedeaaedcdfcbcfbeeeaceccbcf .jpg

Masaż prostaty — na czym polega i jak działa?

Prostata to gruczoł krokowy, który stanowi bardzo ważny element budowy męskiego układu płciowego. W dużym stopniu odpowiedzialny jest za sprawność seksualną i pełni kluczową funkcję w procesie wytwarzania nasienia. Stymulacja prostaty zapewnia wiele korzyści. Jakich? Sprawdźmy to!

Jakie właściwości ma masaż gruczołu krokowego? 

Masaż prostaty ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest szeroko wykorzystywaną metodą terapii, ma zastosowanie w diagnostyce, a także może być źródłem ogromnej przyjemności seksualnej. Jeśli chodzi o wykorzystanie medyczne masażu prostaty, to ma on bardzo duże znaczenie przy wykrywaniu oraz leczeniu zapalenia gruczołu krokowego. Taki zabieg pozwala zmniejszyć ciśnienie i napięcie mięśni krocza oraz wspomaga usuwanie wydzieliny znajdującej się w prostacie. To jeden z najskuteczniejszych sposobów wspomagających leczenie schorzeń prostaty — w szczególności tych przewlekłych. 

Masowanie prostaty ma także właściwości relaksacyjne i odprężające. Gruczoł krokowy jest bowiem obszarem silnie unerwionym, przez co wykazuje bardzo dużą wrażliwość na dotyk. Jego stymulacja zapewnia większości mężczyzn bardzo dużą przyjemność, przez co stanowi jedną z popularnych technik seksualnych. Masaż prostaty może nie tylko doprowadzić do erekcji, ale i spotęgować doznania oraz zwiększyć intensywność orgazmu. 

Jak wykonać masaż prostaty? 

Masaż prostaty można wykonać na dwa sposoby – poprzez bezpośrednią stymulację oraz zewnętrznie. W pierwszym przypadku należy zlokalizować gruczoł krokowy poprzez włożenie palca do odbytu. Warto użyć wcześniej lubrykantu, by penetracja była bezbolesna. Prostatę można z łatwością wyczuć, ponieważ jest ona wypukła. Jej masaż można przeprowadzić na wiele sposobów. Najczęściej wykonuje się ruch lekko popychający lub okrężny. 

Na czym polega masaż prostaty zewnętrzny? W tym przypadku stymulacja nie jest tak bezpośrednia. Wystarczy uciskać skórę pomiędzy jądrami a odbytnicą. Siłę nacisku należy dopasować do indywidualnych potrzeb. 

Gadżety do masażu prostaty 

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo duży wybór gadżetów do masażu prostaty. Masaż palcem jest skuteczny i przyjemny, natomiast użycie takiego urządzenia znacznie potęguje doznania. Masażery prostaty przeważnie wyposażone są w system wibrujący, którego intensywność można dopasować do własnych potrzeb. Co więcej, ich budowa dopasowana jest bezpośrednio do męskiej anatomii i pozwala dotrzeć bezpośrednio do gruczołu krokowego. Masaż wewnętrzny prostaty przy użyciu takiego gadżetu można wykonywać zarówno podczas gry wstępnej, jak i samodzielnie. 

4.9/5 – (48 głosów)