Together Magazyn » Dom » Lodówki o najlepszej pojemności – Jaką wybrać?
sklep z regałem lodówek - zobacz jak wybrać najlepszą!

Lodówki o najlepszej pojemności – Jaką wybrać?

Wybierając konkretny model lodówki, uwagę zwrócić trzeba na wiele istotnych elementów. Wśród nich wskazać trzeba na pewno na jej klasę energetyczną, ogólny wygląd, a także na cenę. Nie można przy tym zapomnieć o jeszcze jednym ważnym parametrze. Mowa tu o pojemności lodówki. Pod tym kątem musi ona odpowiadać na indywidualne potrzeby domowników. Jaka zatem pojemność lodówki sprawdzi się najlepiej?

Jak dobrać pojemność lodówki do liczby domowników?

Jak wspomniano, pojemność lodówki musi odpowiadać na konkretne potrzeby domowników. Im jest ich więcej, tym większe powinno być oczywiście urządzenie. Zakłada się, że w przypadku jednej osoby dobrym wyborem będzie lodówka z chłodziarką o pojemności 120 litrów. Na każdą kolejną osobę doliczyć powinno się dodatkowe 30 litrów. Innymi słowy, para zakupić powinna urządzenie z chłodziarką o pojemności 150 litrów. Jeśli w domu zamieszkuje więcej osób, np. dwójka dzieci, wówczas optymalnym rozwiązaniem będzie zakup lodówki o pojemności 210 litrów. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku zamrażalnika. Dobór jego pojemności jest już w dużej mierze kwestią indywidualną. Wszystko zależy od tego, ile rzeczy planuje się w nich przechowywać. Jeśli mają być to wyłącznie podstawowe produkty jak choćby mrożonki czy lody, to w zupełności wystarczy zamrażalnik o pojemności kilkunastu litrów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę dobierając pojemność lodówki?

Czysta matematyka to jednak nie wszystko. Wybierając konkretny model lodówki i jej pojemność, uwagę zwrócić trzeba jeszcze na inne elementy. W pierwszej kolejności wskazać można tu na tryb życia domowników. Istotne jest to choćby to, jak dużo kupuje się produktów spożywczych. Jeśli preferuje się robienie większych zakupów i przechowywanie żywności na dłuższy czas, wówczas warto postawić na urządzenie o większej pojemności. Odwrotnie jest w przypadku robienia niewielkich zakupów na bieżąco. Przy takim stylu życia duża lodówka nie będzie potrzebna. Drugi istotny element dotyczy metrażu samej kuchni. Jeśli nie jest ona zbyt duża, wówczas trudno będzie zmieścić lodówkę o większych gabarytach. Pamiętać trzeba, że musi być ona zarówno funkcjonalna, ale i powinna się w kuchni dobrze prezentować.

Jaki rodzaj lodówki wybrać pod kątem jej pojemności?

Dziś na rynku wybór różnego rodzaju modeli lodówek jest niezwykle szeroki. Każdy typ urządzenia charakteryzuje się nieco inną pojemnością. Wśród modeli o największej pojemności na pewno wskazać trzeba na lodówkę typu site by side. Najczęściej dostępne o pojemności od 300 do 600 litrów. Jest to dobry wybór w przypadku dużej rodziny dysponującej kuchnią o sporym metrażu. Średnią pojemnością wyróżniają się także popularne lodówki wolnostojące. Zwykle mają one pojemność od 200 do 300 litrów. Taki model polecić można zatem parze z dzieckiem. Z kolei osoby mieszkające same zainteresować mogą lodówki zintegrowane. Ich pojemność nie jest bowiem zbyt duża. Najczęściej to 100 – 200 litrów. Co ważne, dostępne są w różnych konfiguracjach. Dzięki temu lodówkę zintegrowaną łatwiej jest dopasować do kuchni o małym metrażu. W doborze konkretnego modelu urządzenia z pewnością pomóc może ranking lodówek. Takie zestawienia bez problemu znaleźć można w sieci. Ranking pomoże szybko i wygodnie porównać najważniejsze parametry popularnych na rynku urządzeń.

5/5 – (1 głosów)