Together Magazyn » Dom » Kosmiczna technologia dla wygodnego snu

Kosmiczna technologia dla wygodnego snu

Sen to jedna z czynności w życiu człowieka, która jest niezastąpiona i niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na jakość nocnego odpoczynku ma wpływ wiele czynników, m.in.: przewietrzone pomieszczenie, odpowiednia długość snu, cisza oraz ciemność, ale także wygodny, komfortowy materac czy idealna kołdra.

Zdrowy sen to zdrowy organizm, dlatego tak ważne jest miejsce odpoczynku i odpowiednio dobrane przykrycie. Obecnie dostępne produkty to już nie tylko wysokiej jakości produkty oraz solidne wykonanie. Nowoczesne technologie pozwalają projektować oraz oferować produkty dopasowane do naszych potrzeb oraz preferencji.

Zdrowy i wygodny sen

Aby nocny odpoczynek był skuteczny oraz efektywny powinniśmy zadbać o kilka czynników. Sen musi trwać ok. 7-8 godzin, a pomieszczenie należy porządnie przewietrzyć. Warto dokładnie zasłonić okna oraz wyeliminować wszelkie źródła światła – nawet niewielką kontrolkę telewizora. Zanim pójdziemy spać zaleca się także wypicie szklanki wody i odstawienie ekranu komputera lub telewizora na 3-4 godziny. Bardzo skuteczny jest wysiłek fizyczny, który dotlenia organizm, a lekkie zmęczenie sprzyja mocnemu snu. Oprócz tego ważny jest wygodny materac, niezbyt wysoko ułożona poduszka oraz odpowiednie okrycie – najlepiej takie, które pozwoli zachować komfort termiczny, czyli nie pozwoli nam zmarznąć ani się przegrzać. Jak więc wybrać odpowiednią kołdrę?

Technologia przyszłości

Nowoczesne kołdry to już nie tylko standardowe okrycie, ale nawet efekt wielu specjalistycznych badań oraz opracowania specjalnych technologii. Produkty takie jak kołdry Tempur wykonane są w technologii stworzonej przez NASA i wykorzystują materiały, które zapewniają idealną temperaturę oraz kontrolują wilgotność podczas snu. Ponadto tkaniny wypełnione są specjalnym olejkiem, który zapobiega rozwojowi mikroorganizmów. Dzięki temu kołdra zachowuje świeżość i jest bezpieczna przez długi czas użytkowania. Ważna jest także możliwość jej prania bez utraty cennych właściwości oraz komfortu, który gwarantuje każdej nocy.

Oceń