Together Magazyn » Zdrowie » Leki dla seniorów dostępne bez recepty
uśmiechnięta para seniorów

Leki dla seniorów dostępne bez recepty

Starzenie się organizmu niesie za sobą wiele wyzwań i wiąże się z rozmaitymi dolegliwościami. Z tego względu czasem warto wspomagać się suplementami diety i lekami dostępnymi bez recepty, które pomagają w utrzymaniu zdrowego trybu życia i bywają nieocenione w walce z typowymi dla podeszłego wieku dolegliwościami, takimi jak przewlekłe bóle, nadciśnienie tętnicze czy osteoporoza.

Kontrola ciśnienia dla zdrowego serca

Nadciśnienie tętnicze to jedno z najczęstszych schorzeń występujących u seniorów. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępne jest wiele środków, które pomagają utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą. Leki na nadciśnienie dostępne bez recepty to w dużej mierze produkty oparte o naturalne wyciągi roślinne, a także witaminy i minerały, które pozytywnie wpływają na pracę serca i całego układu krążenia.

W lekach na nadciśnienie bez recepty można znaleźć między innymi głóg, potas, magnez, a także ekstrakt z czosnku. Preparaty są skomponowane w taki sposób, aby możliwie najlepiej spełniały potrzeby starzejącego się organizmu. Tego rodzaju produkty można znaleźć między innymi na stronie internetowej większych i mniejszych aptek, takich jak:
https://abcapteka.pl/pl/menu/leki-i-suplementy-diety-bez-recepty/leki-na-serce-i-uklad-krazenia/leki-na-nadcisnienie-529.html

Wzmacnianie kości i łagodzenie bólu

Choć z wiekiem u wielu osób mogą pojawiać się różne dolegliwości, ból wcale nie musi być jedną z nich. Dostępne bez recepty leki przeciwzapalne pomagają w redukowaniu dyskomfortu i łagodzeniu stanów zapalnych tkanek. Tego rodzaju produkty nierzadko zawierają składniki rozgrzewające lub chłodzące, które zapewniają dodatkową ulgę. Zazwyczaj są to maści, żele i płyny, które służą do stosowania miejscowego. Taka forma aplikacji pozwala uniknąć obciążania układu pokarmowego oraz wątroby, co jest szczególnie ważne w przypadku osób przyjmujących różne leki. Tego rodzaju preparaty są dostępne na stronie: https://abcapteka.pl/pl/menu/leki-i-suplementy-diety-bez-recepty/leki-przeciwbolowe/masci-i-zele-przeciwbolowe-i-przeciwzapalne-bez-recepty-468.html.

Powszechną dolegliwością wśród osób starszych jest również osteoporoza. Stopniowe osłabienie struktury kości i zwiększanie się ich podatności na złamanie to coś, czego często trudno uniknąć. Jednak dobrą profilaktykę złamań i kontuzji mogą stanowić dostępne bez recepty leki na osteoporozę. Zawierają one odpowiednie kompozycje witamin i składników mineralnych, które wzmacniają kości i zmniejszają ryzyko powstania urazów. Dzięki temu seniorzy mogą cieszyć się aktywnym życiem.

Oceń