Together Magazyn » Aktualności » Lato Teatralne Sopot 2016 w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Lato Teatralne Sopot 2016 w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Wkrótce rozpoczniemy Lato Teatralne Sopot 2016 w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Wystartujemy 1 lipca i jako pierwsze wydarzenie naszym widzom zaproponujemy koncert Ignacego Wiśniewskiego TRIO zatytułowany Jazz Shirim. Będzie to prolog XI Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską.

Jazz Shirim to autorski projekt trójmiejskiego pianisty i kompozytora Ignacego Jana Wiśniewskiego. Inspirując się historią gdańskich Żydów opisaną w spektaklu Marka Branda Każdy przyniósł co miał najlepszego, skomponował instrumentalne utwory nazwane przewrotnie Jazz Shirim – Pieśni Jazzowe.

Autor do współpracy zaprosił wszechstronnych muzyków: kontrabasistę Adama Żuchowskiego oraz perkusistę Pawła Osickiego. Dzięki połączeniu tych trzech artystycznych dusz kompozycje zyskały nieokiełznaną swobodę i dziką fantazję. Oczywiście nie utraciły przy tym czułości i intymności…

1 lipca obok utworów Ignacego Wiśniewskiego, publiczność będzie miała przyjemność usłyszeć Cykl miniatur na fortepian, kontrabas i multipercusion Pawła Kwapińskiego. Ten uznany w świecie muzyki współczesnej twórca postanowił skonfrontować własny język kompozytorski z jazzową stylistyką nowoczesnej improwizacji. Będzie to prawykonanie dzieła, które wsparte zostało grantem Instytutu Muzyki i Tańca, partnerem koncertu jest Fundacja Kultury Zbliżenia.

Ignacy-Wisniewski-Trio-2-1024x307

2 oraz 3 lipca 2016 roku Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej zaprasza na intrygujący koncert Lory Szafran pod tytułem „Droga do Ciebie”. Jazzmanka wykona niezapomniane utwory Kabaretu Starszych Panów.

Duet Jeremiego Przybory oraz Jerzego Wasowskiego tworzył rozrywkę telewizyjną w latach 50. oraz 60. W programach ich Kabaretu występowali: Irena Kwiatkowska, Kalina Jędrusik, Krystyna Sienkiewicz, Zofia Kucówna, Bohdan Łazuka oraz wielu innych… W Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej publiczność usłyszy wyjątkowe interpretacje utworów w wykonaniu Lory Szafran – jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. Na scenie będą jej towarzyszyć: Wojciech Gogolewski (fortepian), Dariusz Szymańczak (bas), Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Zapraszamy wszystkich melomanów i nie tylko na subtelne „Do ciebie szłam”, poruszający „Zmierzch”, pogodny „Wesoły deszczyk” oraz inne utwory genialnego duetu Przybora-Wasowski! Rezerwacja biletów pod adresem mailowym: fundacjateatruatelier@gmail.com

Lora Szafran

5 oraz 6 lipca na scenie Teatru Atelier im Agnieszki Osieckiej wystąpi Renata Przemyk Trio. To kameralny projekt, w którego skład oprócz wokalistki wchodzą świetni instrumentaliści. Artyści sięgają po znane utwory, odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. W repertuarze znajdują się również piosenki z najnowszej płyty „RZEŹBA DNIA”.

Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie. Dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy.

Renata Przemyk to artystka, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą. Nie poddając się zewnętrznym wpływom, łączy doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Jej twórczość można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną. Piosenki w wykonaniu Renaty Przemyk angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem.

Koncert Renaty Przemyk Trio to obowiązkowy punkt w lipcowym kalendarzu każdego melomana. Zapraszamy serdecznie! Rezerwacja biletów pod adresem mailowym fundacjateatruatelier@gmail.com

Renata Przemyk fot.A.Powierża_4

Zachęcamy do odwiedzania strony Teatru, aby już teraz dokonywać rezerwacji na ten wyjątkowy koncert. A wszystkich tych, którym będzie mało artystycznych doznań utrzymanych w podobnym klimacie, zapraszamy na XI Międzynarodowe Spotkania z Kulturą żydowską, które odbędą się 18-31 lipca w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Do zobaczenia!

Oceń