Together Magazyn » Aktualności » Savoir-vivre na koncercie

Savoir-vivre na koncercie

Dobre maniery sprawiają, że żyje się nam łatwiej. Skoro oczekujemy, że będziemy traktowani z szacunkiem przez innych, zacznijmy od siebie. I oczywiście od naszych dzieci. Im wcześniej przyswoją sobie zasady dobrego wychowania, tym łatwiej będzie im poruszać się w dorosłym życiu, bez szkody dla siebie i otoczenia. Tym razem zapraszamy na koncert!

I

Czekamy, czekamy i ostatecznie… się spóźniamy. To prawda, że niemal na każdym koncercie gwiazdy każą na siebie czekać, a supporty nie zawsze porywają. Jednak przepychanie się w okolice sceny, gdy trwa już główny koncert, nie należy do najmilszych obyczajów. Nie zdziwmy się, gdy takim zachowaniem wywołamy gniew wzburzonych fanów.

II

O magicznym słowie „przepraszam” zawsze warto pamiętać, zwłaszcza jeśli bawimy się w gęstniejącym tłumie, gdzie przypadkowe potrącenie jest niemal wpisane w schemat zabawy. Jest głośno, a potrącona osoba i tak nie usłyszy naszych przeprosin? Nie szkodzi! Wystarczy przepraszający gest.

III

Rejestrowanie koncertów za pomocą profesjonalnego sprzętu najczęściej jest zarezerwowane tylko dla akredytowanych dziennikarzy. Ale filmik nakręcony smartfonem? To już przecież standard. Nie zapominajmy jednak, że nie każdy życzy sobie, by być bohaterem drugiego planu. To po pierwsze. Po drugie zaś, realizując tajną misję reporterską, możesz innym zasłaniać widok na scenę.

IV

Lubisz pośpiewać razem z idolem? Świetnie, o to przecież chodzi na dobrym koncercie! Kontroluj jednak, czy przy okazji nie narażasz słuchu osoby, która stoi obok Ciebie. Ona przyszła raczej po to, by podziwiać występy gwiazdy koncertu, nie zaś napawać się Twoimi uniesieniami wokalnymi. Dopóki nie krzyczysz wprost do ucha innemu uczestnikowi eventu, baw się dobrze!

V

Nie do końca jesteś zadowolony z przebiegu koncertu? Wokalistka dobrała nieodpowiednią kreację, a może ma dziwną chrypę? Mimo wszystko, zachowaj te uwagi dla siebie. Zdecydowana większość ludzi przychodzi na koncerty po to, by się dobrze bawić, nawet jeśli koncert wypada dość przeciętnie. Uszczypliwe uwagi między poszczególnymi piosenkami mogą irytować innych – i całkiem słusznie.

VI

Skoro rezerwujemy sobie uroczy wieczór na koncert, dopiszmy do niego dodatkowe kilkanaście minut na spokojne wyjście z hali. Wszystkie obiekty, na których odbywają się imprezy masowe, mają odpowiednie atesty potwierdzające bezpieczeństwo. Nie musimy się więc obawiać o własne bezpieczeństwo. Ale żarty na bok – wybuch paniki w tłumie wskutek głupich dowcipów, zwłaszcza podczas opuszczania hali, może mieć tragiczne konsekwencje.

Oceń