Together Magazyn » Styl życia » LADIES, OH LADIES!

LADIES, OH LADIES!

LADIES, OH LADIES!

Pytasz marzec, a ja myślę Dzień Kobiet. 8 marca. Ważne święto. Przez niektórych kojarzone z rajstopami lub goździkiem. Te czasy na szczęście minęły. Dziś można uczcić ten dzień na wiele różnych sposobów. Najważniejsze, Drodzy Panowie, by w to święto i od święta także, docenić tę wyjątkową istotę u Waszego boku. Bo jak Grey miał pięćdziesiąt twarzy, to ona spokojnie ma ich chyba ze sto.

Kobieta kierowniczka

Kieruje swoim autem spokojnie, bez szaleństw. Statystycznie powoduje mniej wypadków. Nie szarżuje. Bo często wiezie małych pasażerów. Samochód służy jej zresztą nie tylko jako maszyna do przemieszczania się. Jest często miejscem porannego makijażu, całotygodniowej prasówki lub składzikiem rzeczy wszelakich, jak choćby buty jeździeckie. Jedyny feler to miejsca parkingowe, które są przeważnie zdecydowanie za ciasne…

Kobieta finansista

Kobieta potrafi zaoszczędzić. Wytropi każdą okazję. Kupi z głową. Jej największym wrogiem w misji oszczędzania są jednak promocje i wyprzedaże kuszące na każdym kroku, za każdym rogiem. A czasami, a właściwie bardzo często grzechem byłoby nie skorzystać z wyjątkowej okazji. A, że jest ich wiele, saldo na koncie topnieje. Ale czy to jej wina?

Kobieta specjalista ds. kryzysowych

Jest jak polska pogoda. Nieprzewidywalna i skarajnie zmienna. Tylko ona posiada ten zupełnie wyjątkowy dar przejścia w jednej chwili ze stanu euforii do skrajnej rozpaczy. I biada nieszczęśnikowi, który spróbuje ją pocieczyć lub co gorsza zrozumieć. Nie da się. Sama nie potrafi tego wytłumaczyć. Bo po co? Tak po prostu jest. Ona cała jest emocją.

Kobieta żongler

Czasem dom przypomina cyrk. Nie ma lwa, ale są dzieci. A dzieci ryczeć potrafią. Jak lew. Trzeba je okiełznać i dodatkowo ogarnąć wszystko inne dookoła. Jest tego sporo, nie oszukujmy się. Wtedy przydaje się umiejętność żonglerki. W jej przypadku robienia kilku rzeczy naraz z zachowaniem kontroli nad wszystkim. Absolutnie.

Kobieta obserwator

Zmysł obserwatora ma niebywale rozwinięty. Niby jest tylko na spacerze. Ale oczy i uszy czujne. W głowie myśli: czy ta obok jest szczulejsza? Ładniejsza? Fajne ma buty. Ciekawe gdzie kupiła? Może zapytam? Ot, taka mała gonitwa myśli.

Kobieta analityk

Jest, więc myśli. Myśli dużo i analizuje. Tworzy liczne listy kontrolne.

Co robiła wczoraj, a co dziś? Co jeszcze jest do zrobienia? Co zapomniała zrobić? Co można było lepiej? … Zwłaszcza przed snem. Nie ma to jak mała analiza przed zmrużeniem oka.

Ach, te baby, zwariować z Wami można, ale jak tu Was nie kochać? – powtarza jeden znany mi mężczyzna. Bez nas, kobiet, bez wątpienia, świat byłby szary, nudny i taki smutny.

Udanego Dnia Kobiet! Świętujmy je częściej niż tylko 8 marca 🙂

Tekst autorki bloga Smart Mum Poland

smartmum-poland.blogspot.com

Oceń