Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak korzystać z olejków do twarzy i jakie mają zastosowanie?
Obraz-

Jak korzystać z olejków do twarzy i jakie mają zastosowanie?

Dla wielu osób olejki stanowią jeden z filarów codziennej pielęgnacji twarzy. Aby móc w pełni skorzystać z ich dobroczynnego potencjału, trzeba jednak wiedzieć, jak właściwie ich używać. Sprawdź, jak wprowadzić olejki do swoich codziennych rytuałów kosmetycznych.

Olejki mają ogromną moc, o ile są stosowane właściwie. Wiele z nich działa pielęgnująco, regenerująco i wygładzająco, łagodząc jednocześnie stany zapalne i ujędrniając skórę. Wprowadzając go do swojej beauty rutyny, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, aby uniknąć negatywnych skutków.

Olejek do twarzy a krem – czy może go zastąpić?

Niestety, często zdarza się, że olejki wykorzystywane są w zastępstwie kremów, co nie zawsze kończy się dobrze. Skutkiem takiego zastosowania mogą być zapchane pory i wysyp niedoskonałości. Większość olejków wykazuje bowiem działanie komodogenne, co znaczy, że mogą sprzyjać powstawaniu zaskórników.

Oczywiście, istnieją wyjątki – jak choćby olej konopny czy z pestek malin – jednak zasadniczo, zastępowanie kremu olejem w pielęgnacji twarzy nie jest najlepszym pomysłem. Również ze względu na fakt, że oleje to emolienty, czyli substancje natłuszczające, a twoja skóra potrzebuje również nawilżających humektantów, aby wyglądać zdrowo i promiennie.

Oleje domykają wodę w naskórku, dlatego warto nałożyć ich odrobinę już po aplikacji kremu. W ten sposób zadbasz jednocześnie o nawilżenie i odbudowanie naturalnej bariery hydrolipidowej skóry. Możesz również dodać kilka kropel olejku do stosowanego przez siebie kremu czy serum.

Olejki do oczyszczania twarzy – czy warto?

Najlepszym pomysłem na wprowadzenie olejków do twarzy w codziennej pielęgnacji będzie metoda oczyszczania dwufazowego, która przybyła do nas z Azji i świetnie się przyjęła ze względu na znakomite rezultaty. W jej przypadku, zastosowanie kosmetyku o tłustej bazie jest pierwszym etapem oczyszczania, który umożliwia usunięcie z powierzchni skóry tłustych zanieczyszczeń – jak na przykład kosmetyki kolorowe. Przygotowuje on skórę do kolejnego etapu oczyszczania, w którym wykorzystuje się kosmetyki o bazie wodnej, które wnikają głębiej w skórę i usuwają między innymi pot.

Na pierwszym etapie oczyszczania można zastosować mleczka, czy właśnie olejki. Można zaaplikować je na wacik, gąbkę czy po prostu dłonie, wmasowując je w skórę, a następnie ścierając pozostałości kosmetyków i innych zanieczyszczeń. Tak oczyścisz skórę z zanieczyszczeń tłustych, z którymi nie do końca upora się żel o wodnej bazie.

Jakie olejki do twarzy stosować?

Istnieje mnóstwo olejków, które możesz wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Szczególnymi właściwościami wyróżnia się olej konopny, który działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwświądowo i regenerująco. Posiadacze skóry problematycznej z pewnością docenią jego zalety. Tym, którzy chcą zadbać o dodatkową ochronę przed promieniowaniem, do gustu może przypaść z kolei olej z pestek malin, który działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny. Dla ukojenia i regeneracji możesz zastosować również olej ze słodkich migdałów, olejek różany czy żurawinowy.

Naturalne olejki do twarzy znajdziesz na https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Rodzaj-produktu_olejek-elixir-213.html

Oceń