Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Koreańska pielęgnacja twarzy – z czego wynika jej fenomen?

Koreańska pielęgnacja twarzy – z czego wynika jej fenomen?

Kosmetyki koreańskie na dobre zadomowiły się w Europie. Sięgają po nie nie tylko miłośniczki kosmetycznych nowinek, ale przede wszystkim kobiety stawiające na naturalność, doskonałe efekty oraz skuteczność pielęgnacji twarzy. Kosmetyki koreańskie to bowiem przede wszystkim wysoka zawartość egzotycznych składników odżywczych, naturalne składy oraz unikalne właściwości, których nadal próżno szukać w europejskich produktach.

Na czym polega koreański rytuał pielęgnacji twarzy?

Dla Koreanek pielęgnacja cery to nie tylko zwykła, codzienna czynność, ale swoisty rytuał, któremu z przyjemnością oddają się każdego wieczora oraz ranka. Podstawą pielęgnacji twarzy rodem z Korei jest bowiem prostota oraz przyjemność, która wymaga jednak poświęcenia chwili czasu. Koreańska pielęgnacja opiera się na kilku etapach, z których każdy ma istotne znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia oraz wyglądu.

Koreanki ogromną wagę przywiązują do dokładnego oczyszczania twarzy, który to zabieg przygotowuje cerę do przyjęcia wszystkich składników odżywczych znajdujących się w kremach, serach oraz maskach. A tych jest naprawdę sporo w kosmetykach rodem z Korei. Doskonałym przykładem tego typu produktów są kosmetyki Benton, w których składzie znajdują się takie dodatki, jak m. in. śluz ze ślimaka, naturalny aloes, jad pszczeli oraz wiele innych cennych naturalnych ekstraktów roślinnych.

Kosmetyki Benton nie zawierają w swoim składzie sztucznych dodatków, w tym konserwantów, barwników ani parabenów, przez co idealnie sprawdzają się do codziennego stosowania także dla posiadaczek delikatnej, skłonnej do podrażnień cery. Nie bez powodu są więc tak popularne wśród Koreanek, które stawiają przede wszystkim na naturalność oraz składy bogate w naturalne składniki.

Ekstrakt ze śluzu ślimaka w koreańskich kosmetykach

Kosmetyki Benton zawierają w swoim składzie jeden, szczególnie popularny w Korei składnik. Jest nim ekstrakt ze śluzu ślimaka, który zaczyna święcić prawdziwe triumfy także w Europie. Ich zaletą jest przede wszystkim bardzo wysoka zawartość tego cennego dla skóry składnika, która wynosić może nawet ponad 90%. Stąd też wysoka skuteczność oraz znakomite rezultaty, jakie można osiągnąć regularnie sięgając po kosmetyki Benton.

Śluz ze ślimaka doskonale wspomaga regenerację komórek oferując przy tym głębokie jej nawilżenie oraz odżywienie. Świetnie napina skórę, przywraca jej jędrność oraz odświeża. Wspomaga także leczenie niedoskonałości cery niwelując ich widoczność oraz zapobiegając ich ponownemu pojawieniu się. Śluz ze ślimaka posiada bowiem naturalne właściwości antybakteryjne, które pomagają w wcale z trądzikiem i przebarwieniami skórnymi.

Zawarty w kosmetykach marki Benton śluz ze ślimaka posiada ponadto silne działanie przeciwzmarszczkowe, może być więc stosowany przez kobiety w każdym wieku, które pragną jak najdłużej cieszyć się ładną oraz młodą cerą. Śluz ze ślimaka w wysokiej zawartości znajduje się w takich produktach Benton, jak kremy, esencje, toniki oraz emulsje, które stosowane wspólnie pozwalają zapewnić sobie skuteczną i kompleksową pielęgnację cery każdego dnia.

Partnerem artykułu jest CosiBella oferująca: Benton kosmetyki – więcej na CosiBella.pl.

Oceń