Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zimowe ubranka dla niemowląt – co wybrać, aby Twojemu maluchowi było ciepło i wygodnie?
Zimowe-ubranka-dla-niemowląt-co-wybrać-aby-Twojemu-maluchowi-było-ciepło-i-wygodnie -

Zimowe ubranka dla niemowląt – co wybrać, aby Twojemu maluchowi było ciepło i wygodnie?

Zimą ubieranie niemowlaka nie jest łatwym zadaniem. Małe dziecko nie potrafi jeszcze powiedzieć, czy jest mu zimno, czy może zbyt gorąco. Jakie ubrania niemowlęce wybrać, aby zapewnić mu ciepło oraz poczucie komfortu podczas zimowych spacerów, a jednocześnie nie doprowadzić do przegrzewania i przepocenia? Zapoznaj się z naszymi poradami!

Jak ubierać niemowlę na spacer zimą?

Dla małego organizmu zarówno wychłodzenie, jak i przegrzewanie może być niebezpieczne. Dlatego przed wyjściem na dwór należy zadbać o to, aby niemowlę było ubrane w odpowiedni sposób. Sprawdzoną metodą jest ubieranie dziecka „na cebulkę” – jeśli maleństwu będzie zbyt ciepło, można zdjąć jedną z warstw i zapobiec przepoceniu. Warto wybrać takie ubranka dla niemowląt, które w razie potrzeby łatwo jest ściągnąć. Przyjmuje się, że małe dzieci powinny mieć założoną jedną warstwę ubrań więcej, niż osoby dorosłe. Kiedy dziecko staje się bardziej aktywne i zaczyna już chodzić samodzielnie, można zrezygnować z dodatkowej warstwy. 

Zimowe-ubranka-dla-niemowląt-co-wybrać-aby-Twojemu-maluchowi-było-ciepło-i-wygodnie -

Przy ubieraniu malucha, szczególną uwagę należy zwrócić na te obszary, przez które ucieka najwięcej ciepła – głowę oraz stopy. Na nóżkach niemowlęcia obowiązkowo powinny znaleźć się skarpetki, a na głowie ciepła czapka. Kolejnym nieodzownym elementem ubioru jest bawełniane body, które pełni rolę bielizny dla niemowlęcia. Na body zakładamy wygodną bluzkę oraz spodnie. Całość dopełnia jednoczęściowy kombinezon z zakrytymi stópkami oraz z podszewką, który zapewni dziecku skuteczną ochronę przed mrozami.

Bardzo ważne jest, aby podczas spacerów uważnie obserwować swojego malucha i na tej podstawie wywnioskować, czy jest on odpowiednio ubrany, czy też jest może mu być za zimno lub za ciepło.

Jak ubierać niemowlę zimą w domu?

Nadejście zimy nie oznacza od razu konieczności odkręcania kaloryferów na maksymalną temperaturę, aby tylko uchronić dziecko przed chłodem. Wręcz przeciwnie – zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, zdecydowanie korzystniejsze jest utrzymywanie niższej temperatury w mieszkaniu podczas zimy. Optymalna jest temperatura mieszcząca się w zakresie 20-22°C, a podczas snu może być nawet nieco niższa (18-20°C).  Jeśli w naszym domu panuje taka temperatura, najlepszym pomysłem będą lekkie ubranka dla niemowląt, np. bawełniane body, spodnie dresowe oraz skarpetki. Jeśli dziecko pomimo takiego ubrania ma chłodny kark, można nałożyć mu dodatkowo np. sweter lub bluzę. Pamiętajmy o tym, że zbyt wysoka temperatura w mieszkaniu nie jest korzystna ani dla malucha, ani dla rodziców! 

Zimowe-ubranka-dla-niemowląt-co-wybrać-aby-Twojemu-maluchowi-było-ciepło-i-wygodnie -okładka

Jakie ubranka dla niemowlaka wybrać?

Ubrania niemowlęce powinny być nie tylko ciepłe, ale również wygodne i zaprojektowane w taki sposób, aby w razie potrzeby można je było z łatwością zdjąć. Marka Coccodrillo może pochwalić  się szerokim wachlarzem odzieży dla niemowląt w wielu atrakcyjnych wzorach i wygodnych dla dziecka fasonach. W ofercie znajdziemy między innymi body bawełniane, spodnie, skarpetki, bluzy, kombinezony, czapki a także wiele innych ubranek, które pozwolą Ci skompletować zimowe zestawy dla swojej pociechy.

Oceń