Strona główna » Art. zewnętrzny » Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać dla dziecka?
Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać dla dziecka? - Odpowiadamy.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać dla dziecka?

Słuchawki dla dzieci to urządzenia, które muszą być naprawdę wyjątkowe. Najbardziej istotnym elementem w tego typu modelach jest ogranicznik poziomu dźwięku, po którego włączeniu poziom natężenia odtwarzanego dźwięku nie przekroczy wartości bezpiecznej (85 dB). Nie bez znaczenia pozostaje tu też wygoda użytkowania oraz zróżnicowana kolorystyka. Nie od dziś wiadomo, że dzieci kupują przede wszystkim oczami. Wśród słuchawek opracowanych z myślą o najmłodszych znajdują się zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe. Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać dla dziecka?

Bezpieczeństwo – dopuszczalny poziom głośności i materiał

Wybierając najlepsze słuchawki dla naszej pociechy, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wspomniany już dopuszczalny poziom głośności. Wielu rodziców, wahając się przy zakupie słuchawek, zastanawia się, czy dzieci w ogóle powinny ich używać. Nie jest to bezpodstawne. Narząd słuchu jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia, szczególnie w młodym wieku. Właśnie dlatego najmłodsi powinni korzystać ze specjalnych słuchawek, które są do nich skierowane.

Tradycyjne słuchawki dostępne w sklepach potrafią przekroczyć bezpieczny dla dzieci poziom dźwięku aż o 50%. Nie jest to dobre. Nawet najmniejsze narażenie na zbyt wysoki poziom głośności może w krótkim czasie uszkodzić słuch dzieci. Idealną propozycją będą słuchawki z maksymalną głośnością do 85 dB dla najmłodszych.

W kwestii bezpieczeństwa istotnym czynnikiem jest także materiał, z którego wykonane są słuchawki. Większość modeli wykonana jest z wytrzymałego plastiku. Zwróćmy jednak uwagę, aby nie zawierał on BPA, czyli związku stosowanego w produkcji tworzyw sztucznych, który podejrzewany jest o negatywny wpływ na zdrowie. Tego typu wymagana spełniają m.in. słuchawki Xiaomi.

Słuchawki z Bluetooth – zalety

Bez względu na to, w jakim wieku jest nasza pociecha, użytkowanie słuchawek bezprzewodowych łączy się z wieloma zaletami. Przede wszystkim, tego typu modele nie posiadają kabla, co minimalizuje ryzyko zaplątania oraz trud jego rozplątywania. Jest to zatem doskonała propozycja nawet dla najmłodszych. Nieco starsze dzieci docenią tu dostęp do funkcji Bluetooth, która pozwoli na łączność z telewizorem, laptopem czy telefonem bez konieczności podłączania słuchawek przy pomocy przewodu. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, zasięg Bluetooth może wynosić nawet 8 metrów. 

Doskonałą propozycję stanowią tu wodoodporne słuchawki Buds, które w zestawie posiadają etui z funkcją ładowania. Umożliwiają one odbieranie połączeń, słuchanie muzyki, kontrolę głośności oraz przewijanie utworów. Co ważne, posiadają funkcję aktywnej redukcji szumów, która eliminuje do 98% szumów z otoczenia. Słuchawki posiadają trzy zestawy gumek w różnych rozmiarach, co sprawia, że będą one rosły razem z Twoim dzieckiem.

Słuchawki bezprzewodowe – czy są bezpieczne dla dzieci?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki rodzaj słuchawek dla dziecka wybrać. W sklepach znajdziemy słuchawki douszne i dokanałowe oraz nauszne. Bez względu na to, jaki wariant wybierzemy, odpowiednie parametry głośności i najlepszej jakości materiał zastosowany w produkcji słuchawek, zapewnią wymagane bezpieczeństwo. Jeżeli jednak należysz do rodziców, którzy mają obawy co do modeli dousznych i dokanałowych, wybierz słuchawki nauszne bezprzewodowe. Tego typu sprzęt posiada nauszniki, które okalają ucho. Ważne, aby były one miękkie i nie posiadały wyraźnych szwów. Cała konstrukcja powinna doskonale pasować do kształtu głowy. 

Wybór odpowiednich słuchawek dla dzieci to przede wszystkim inwestycja w przyszłość. Dzięki specjalnym modelom nasze pociechy nie zostaną narażone na uszkodzenia słuchu, a jednocześnie będą mogły cieszyć się z doskonałej jakości muzyki. 

Oceń