Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jakie są najważniejsze funkcję inteligentnego oświetlania?
kobieta steruje inteligentnym oświetleniem domu

Jakie są najważniejsze funkcję inteligentnego oświetlania?

Inteligentne oświetlenie nie bez przyczyny traktowane jest jako jeden z istotniejszych elementów Smart Home. Jakie funkcje inteligentnego oświetlania są zdaniem dotychczasowych użytkowników najistotniejsze? Sprawdźmy to.

Inteligentne oświetlenie – Najistotniejszy element systemu Smart Home

Czym tak naprawdę jest inteligentne oświetlenie? To elementarna część technologii skupionej w jednym pojęciu – inteligentny dom. Za pomocą inteligentnego oświetlenia jesteśmy w stanie wygodnie i komfortowo zarządzać oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym za pomocą specjalnych sterowników SUPLA ZAMEL. 

Pozwoli to oszczędzić czas, ograniczyć koszty związane z energią elektryczną, a także znacznie polepszyć ogólne doświadczenia domowników w kwestii wykonywania tak prozaicznych zadań, jak wyłączenie czy włączenie światła. Dużą zaletą technologii inteligentnego oświetlenia jest łatwość wdrożenia rozwiązania, co sprawia, że to właśnie ten moduł najczęściej wybierany jest jako pierwszy w procesie przejścia na system inteligentnego domu. 

Energooszczędność i ekologiczność 

energooszczędne rozwiązanie dla oświetlenia w domu

Inteligentne oświetlenie to przede wszystkim zmniejszenie rachunków za prąd i zgodność z globalnym proekologicznym trendem. System inteligentnego oświetlenia może być przez nas zaprojektowany i skonfigurowany w taki sposób, by przy zachowaniu optymalnego komfortu generował możliwie jak najniższe koszty. W jaki sposób? Jednym kliknięciem możemy zmniejszyć natężenie światła, jego barwę i co istotne – wyłączyć je zdalnie, gdy nie ma nas akurat w danym pomieszczeniu.

Dodatkowe moduły w postaci czujnika ruchu czy czujnika zmierzchu jeszcze bardziej zwiększają potencjał oszczędności i zapewniają efektywność domowego oświetlenia. Czy na zewnątrz zmierzcha? A zatem oświetlenie ogrodu i tarasu samoczynnie uruchomi się. Ktoś właśnie wchodzi do pomieszczenia? Technologia inteligentnego oświetlenia zarejestruje ruch i uruchomi światło. To tylko przykłady tego, jak inteligentne oświetlenie zapewnia znaczne oszczędności na zwykłych czynnościach. 

Usiądź wygodnie – oświetlenie automatycznie wprawi Cię w dobry nastrój

Chcemy skupić się na nauce, pracy czy wykonaniu konkretnej, priorytetowej dla nas sprawy? Potrzebujemy skupienia. Na szczęście inteligentne oświetlenie będzie wspierać nas w każdym momencie, zapewniając natężenie i barwę światła dopasowaną do naszego stylu życia. 

Po ciężkim dniu w pracy chcemy przygotować intymną, przyjemną atmosferę? Wystarczy, że z pomocą aplikacji EXTRA LIFE zmienimy jednym kliknięciem barwę i nieco przyciemnimy światło – to sprawi, że już będziemy mogli oddać się przyjemnemu relaksowi. 

Szeroki wybór rozwiązań inteligentnego oświetlenia

inteligentne oświetlenie sterowane za pomocą smartfonu i tableta

Preferencje względem rozwiązań w obszarze oświetlenia są bardzo różne, dlatego ZAMEL zapewnia niezwykle szeroki wachlarz produktów dopasowanych do każdego klienta i każdego pomieszczenia. Zwykłe żarówki? Lampy ledowe? Oświetlenie ogrodu i tarasu? A może zaawansowany system oświetlenia punktowego? 

Bez względu na to, co wybierzemy, zawsze w sposób zdalny będziemy w stanie zarządzać każdym elementem i tworzyć efektywne harmonogramy pracy oświetlenia, zachwycając znajomych i ułatwiając codzienne życie wszystkich domowników. 

Oceń