Strona główna » Art. zewnętrzny » Jak zrobić sobie relaksującą kąpiel? – pomysły

Jak zrobić sobie relaksującą kąpiel? – pomysły

Wiele osób lubi wypoczywać podczas relaksujących kąpieli – pomogą usprawnić krążenie krwi, a olejki eteryczne dodatkowo uprzyjemnią ten czas. Jaki jest najlepszy przepis na wieczorny relaks? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które pomogą Ci wprowadzić się w stan błogiego wypoczynku bez konieczności odwiedzin spa!

1. Gorąca kąpiel zapewni pożądany relaks

2. Aromatyczna kąpiel: gorąca woda, sole do kąpieli i świece

3. Sięgnij po peeling i balsam do ciała – zadbaj o siebie!

Gorąca kąpiel zapewni pożądany relaks

Gorące kąpiele nie od dziś kojarzą się ze stanem błogiego wypoczynku po ciężkim dniu. Jeżeli masz w swoim domu lub mieszkaniu wannę – warto raz na jakiś napuścić wody na taką wysokość, aby sięgała klatki piersiowej. Wzbogacenie wody olejkami eterycznymi pozwoli zmaksymalizować przyjemność w trakcie pobytu w wannie. Dla osób, które poszukują błogiego wyciszenia się i stanu ukojenia – olejek lawendowy pomoże wprowadzić się w taki ożywczy wypoczynek. Temperatura wody powinna być na tyle wysoka, aby zapewniła komfort podczas wylegiwania się w wannie. 

Warto pamiętać, że w przypadku osób borykających się z problemami krążenia kąpiel powinna trwać do 20 minut. Wówczas mogłoby bowiem dojść do sytuacji, w której ciśnienie krwi mogłoby spaść zbyt szybko podczas opuszczania gorącej kąpieli, co finalnie mogłoby doprowadzić do zapaści.

Aromatyczna kąpiel: gorąca woda, sole do kąpieli i świece

Zanurz całe ciało w takiej kąpieli, dodaj aromatyczne sole do kąpieli i ciesz się korzyściami, jakie wynikają z takiego wypoczynku. W zależności od Twoich potrzeb i nastroju sięgnij po aromatyczne kule do kąpieli, które dodatkowo zapewnią pianę i przyjemny aromat. Nastrojowe świece pomogą Ci się wyciszyć i wprowadzić w błogi stan relaksu. Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań odpowiedniego dla siebie sposobu na wieczorny wypoczynek – taka kąpiel będzie trafionym pomysłem, który zapewni korzyści zarówno dla Twojej psychiki jak i dla ciała.

Sięgnij po peeling i balsam do ciała – zadbaj o siebie!

Obecne, szybkie tempo życia może utrudniać regularne troszczenie się o swoje ciało. Warto wykorzystać okazję w postaci takiej wieczornej kąpieli do wykonania peelingu całego ciała. Wówczas skóra będzie o wiele lepiej wchłaniać wszelkie składniki odżywcze z nałożonego balsamu czy olejku. Regularne wykonywanie takich czynności sprawi, że Twoje ciało będzie w dobrej kondycji. Warto zaopiekować się sobą i sprawiać sobie takie małe przyjemności raz na jakiś czas. Nie trzeba od razu udawać się do luksusowego hotelu czy spa, aby osiągnąć taki stan relaksu. Równie dobrze możesz zamienić swoją łazienkę w takie domowe centrum wypoczynku. Wystarczy sięgnąć po takie akcesoria jak sole do kąpieli dostępne na https://sklep.aelia.pl/, olejek eteryczny, świece – i przepis na udany wieczór gotowy! To cenne kilka lub kilkanaście minut tylko dla Ciebie, kiedy masz szansę zaopiekować się sobą i przebywać wyłącznie ze swoimi myślami. Taka chwila wyciszenia jest wprost na wagę złota w dzisiejszym świecie. 

Powyższe porady warto wcielić w życie od zaraz po uprzednim zaopatrzeniu się w niezbędne akcesoria, które pozwolą osiągnąć relaks w wannie. To tylko z pozoru codzienna pielęgnacyjna czynność – przy odpowiedniej oprawie może bowiem przeobrazić się w naprawdę przyjemny czas, który pozwoli Ci osiągnąć harmonię i spokój. Możesz wówczas oczekiwać także poprawy jakości swojego snu po takim wcześniejszym wyciszeniu się i zrelaksowaniu. Wygospodaruj kilka takich chwil na koniec dnia tylko dla siebie – to się z pewnością opłaci i wyjdzie Ci na dobre!

Oceń