Together Magazyn » Więcej » Uroda » Jak uniknąć bad hair day? Top 3 pomysły na fryzurę „pod czapkę”?
sprawdź jaka fryzura męska jest najlepsza pod czapkę!

Jak uniknąć bad hair day? Top 3 pomysły na fryzurę „pod czapkę”?

Jeżeli Twoje włosy są trudne do ujarzmienia, to jest tak być może dlatego, że nie używasz niczego poza szamponem do włosów. Tak naprawdę włosy ze względu na codzienny kontakt z zanieczyszczeniami, czy też zniszczenie potrzebują czegoś więcej. Na źle układające się włosy wpływ ma też fryzura, dlatego warto poznać nie tylko odpowiednią pielęgnację, ale i top 3 pomysły na fryzurę „pod czapkę”, aby po jej zdjęciu włosy nie żyły własnym życiem.

Stosuj odżywkę do włosów męskich, a także inne kosmetyki, które pomogą ujarzmić fryzurę

Bez wątpienia, aby uniknąć bad hair day, trzeba odpowiednio zadbać o włosy. Męskie odżywki do włosów mają właściwości nawilżające, wzmacniające czy też odbudowujące. Wybierając odżywkę, warto sięgnąć po szampon z tej samej linii produktowej. Dzięki temu odpowiednio wzmocnisz działanie składników zawartych w tych produktach kosmetycznych. Ważne są oczywiście te, które wpływają na łatwiejsze układanie włosów. Na pewno odżywka do włosów męskich powinna zawierać biotynę, która zapobiega ich łamliwości. Ważne są także wzmacniające włosy aminokwasy, które mogą być zawarte w składnikach takich jak masło shea, wyciąg z awokado czy też aloesu. Poza odżywką warto zaopatrzyć się w prestyler do włosów, który ułatwia ich układanie, ale nie obciąża. Nakłada się go na lekko wilgotne włosy przed suszeniem. Następnie można użyć pudru do włosów, który nada im matowe wykończenie, nie obciąży, a jednocześnie uniesie u nasady.

Top 1: buzz cut

Czas poznać fryzury, które sprawdzą się „pod czapką”. Jak wiadomo założenie czapki zawsze wiąże się z ryzykiem, że po jej zdjęciu każdy włos będzie sterczał w innym kierunku i nie będzie to pożądany efekt. Dla tych, którzy nie preferują długiej pielęgnacji, a listę kosmetyków chcą zakończyć na szamponie i odżywce, doskonałym wyborem będzie fryzura buzz cut. Cięcie militarne świetnie się sprawdza i zapewnia łatwość codziennej pielęgnacji. Można ją ograniczyć do absolutnego minimum. Nie ma obaw, że fryzura zepsuje się pod czapką. Można więc nosić zarówno te przylegające, jak i szersze.

Top 2: french crop

Druga propozycja „pod czapkę” to french crop. Będzie również wygodna w czasie mroźnych dni, gdy trzeba nosić czapkę. Przede wszystkim trzeba zająć się tym, by wszystkie włosy były gładko ułożone, a jednak nie wyglądały na płaskie i cienkie. Dlatego świetnie sprawdzi się puder do włosów. W przypadku french crop po zdjęciu czapki włosy mogą się elektryzować, ale musicie wiedzieć, że odpowiedni produkt temu zapobiegnie. Nie mamy tu na myśli tylko spryskiwania czapki wewnątrz lakierem, ale przede wszystkim stosowanie wspomnianego pudru do włosów, który może mieć właściwości antystatyczne.

Top 3: side part

Ostatnia propozycja fryzury „pod czapkę” to side part. W tym przypadku dobre ułożenie zapobiegnie zniszczeniu przedziałka czy też potarganiu fryzury. Do układania tej fryzury najlepiej sprawdzi się prestyler, a także odpowiednio dobrana pasta do włosów na bazie wody. Aby mieć pewność, że fryzura na pewno nie ucierpi, najlepiej wybrać szerszą czapkę, którą łatwo jest zdjąć i która nie przylega całą powierzchnią do skóry głowy. Taka czapka sprawdza się też w przypadku dłuższych fryzur.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę nie tylko na dobór odpowiedniej fryzury pod czapkę, ale i dobór czapki. Mamy tu na myśli nie tylko fason czy rozmiar, ale przede wszystkim materiał, z jakiego czapka jest wykonana. Najlepiej oczywiście sprawdzają się materiały naturalne takie jak wełna, czy bawełna. Można jednak wybrać także oddychającą czapkę ze specjalnej odmiany włókna sztucznego. Dzięki temu włosy pod czapką będą chronione nie tylko przed nieodpowiednim ułożeniem, ale i zbyt szybkim przetłuszczaniem. Trzeba też wiedzieć, że z czapki w okresie zimowym absolutnie nie można rezygnować, bo wtedy włosy narażone są jeszcze bardziej na wypadanie.

A może zamiast trzech powyższych propozycji wybrać messy hair? To też jest jakaś opcja, zwłaszcza gdy ma się włosy wycieniowane i średniej długości. W takim przypadku jednak po ułożeniu fryzury, najlepiej wybrać czapkę typu beanie, która jest bardziej obszerna.

Oceń