Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Czy depilacja laserowa się opłaca? Sprawdzamy realne ceny i korzyści laserowego usuwania owłosienia!
laser do usuwania owłosienia

Czy depilacja laserowa się opłaca? Sprawdzamy realne ceny i korzyści laserowego usuwania owłosienia!

Depilacja laserowa to chętnie wybierana alternatywa depilacji tradycyjnej. Zabieg proponowany przez gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej jest bezbolesny. Nie towarzyszy mu także dyskomfort właściwy dla depilacji w domowym zaciszu. Wielu przed rozpoczęciem kuracji powstrzymuje jednak cena. Czy depilacja laserowa się opłaca? Sprawdziliśmy realne ceny i realne korzyści.

Czym jest depilacja laserowa? Na czym polega zabieg?

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg wybierany stosunkowo często: popularny laser pozostawia skórę gładką i pozbawioną podrażnień. Co więcej, gwarantuje długotrwałe rezultaty. Na czym polega depilacja laserowa?

Laser emituje wiązkę światła, która oddziałuje na określony obszar ciała i jest w całości pochłaniana przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, wskutek czego cebulka włosa zostaje zniszczona. Zabieg wykazuje największą skuteczność w fazie anagenu (wzrostu) włosa, stąd powinien być systematycznie powtarzany. Warto wiedzieć, że wiązka lasera jest bardzo precyzyjna, co oznacza, że nie uszkadza okolicznych tkanek. 

smarowanie żelem nogi przed depilacją laserową

Czy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej? 

Depilacja laserem w Warszawie jest łatwo dostępna. Nie należy jednak sugerować się ceną  zabiegu, a realnymi efektami. Zdarza się, że tanie usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest nieskuteczne. Może to wynikać chociażby z braku odpowiedniej wiedzy personelu. W renomowanych gabinetach medycyny estetycznej ceny pojedynczych zabiegów zaczynają się od 299 zł. Pakiety są nieco tańsze: za 6 zabiegów zapłacisz około 1500 zł, a za 24 – ok. 4800 zł (cena pojedynczego zabiegu dla tej oferty to niespełna 200 zł!). Jakie efekty zapewnia dobrze przeprowadzona depilacja laserowa? Czy laserowe usuwanie owłosienia się opłaca?

Depilacja laserowa: efekty

Efekty laserowego usuwania zbędnego owłosienia są spektakularne. Należy jednak mieć świadomość, że jeden zabieg to za mało, żeby cieszyć się perfekcyjnie gładką skórą. Kiedy powinna być przeprowadzona depilacja laserowa, ile zabiegów to absolutne minimum i jak długo włoski nie odrastają? 

Depilację laserową należy przeprowadzić w fazie intensywnego wzrostu włosa. Aby mieć pewność, że tak się stało (włosy nie rosną równocześnie!), zabieg trzeba powtórzyć. Zazwyczaj 6-7 sesji wystarczy, żeby pozbyć się zbędnego owłosienia z danego obszaru ciała. Co ciekawe, efekty depilacji laserowej są bardzo trwałe – jedynie sporadycznie konieczne jest wykonanie zabiegu przypominającego po ok. 2-4 latach od zakończenia sesji. 

depilacja laserem

Depilacja laserowa: korzyści ekonomiczne

Depilacja laserowa to inwestycja, która się opłaca. Dlaczego? Głównie dlatego, że w stosunku do tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia jest po prostu tania:

– koszt maszynki jednorazowej to obecnie ok. 5 zł. Miesięcznie wydasz więc średnio 40 zł, co w ciągu roku generuje wydatek rzędu 480 zł. W ciągu trzech lat za depilację zapłacisz blisko 1500 zł, czyli tyle, ile kosztuje pakiet 6-ciu zabiegów depilacji laserowej. Efekt jednak wciąż będzie krótkotrwały, a koszty wciąż będą rosły.

Co ciekawe, depilacja woskiem wcale nie jest korzystniejsza. Średnia cena jednego plastra to obecnie 16 zł. Miesięcznie wydasz więc 32 zł, a rocznie – blisko 400 zł. W ciągu trzech lat wydasz około 1200 zł, a po 6-ciu kwota wzrośnie o drugie tyle. Tymczasem w zabieg depilacji laserowej inwestujesz raz i… cieszysz się gładką skórą bez bólu i dyskomfortu.

5/5 – (1 głosów)