Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wygodne łóżko do małżeńskiej sypialni
adobestock

Wygodne łóżko do małżeńskiej sypialni

Dobre łóżko gwarantuje dobry sen. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że powinno być wygodne, szerokie i tak dopasowane do potrzeb osób, które będą na nim spać, aby każdy mógł cieszyć się komfortem. Popatrzmy zatem na jakie jego cechy warto zwrócić uwagę, wybierając mebel mający królować w małżeńskiej sypialni.

Przede wszystkim wielkość

Sypialnia małżeńska powinna być wygodna dla dwóch osób – a czasem nawet nieco większej ich ilości, gdyż należy wziąć pod uwagę, że do łóżka rodziców nierzadko przybiegają dzieci. Jeśli więc cała rodzina ma się tam zmieścić, na pewno będziemy potrzebować szerokiego posłania.

Nawet jeśli na małżeńskim łóżku spać będą jedynie małżonkowie, również oni powinni mieć zapewniony jak najwyższy poziom komfortu. Dlatego też wybierając łóżko do małżeńskiej sypialni, powinniśmy przede wszystkim postawić na jego duże gabaryty. Szczególnie polecane jest więc przez nas łóżko 200×200 cm, które z pewnością zadowoli każdą parę ceniącą sobie najwyższy komfort.

Oczywiście, jeśli łóżko o takiej wielkości zajmowałoby zbyt dużo miejsca i powodowało, że przez sypialnię będzie trudno się przecisnąć, lepiej jest postawić na odrobinę mniejszy rozmiar, na przykład 160×200 cm, który nadal pozostawia małżonkom dużo swobody, ale w wielu przypadkach ułatwia poruszanie się po sypialni.

Wysokość łóżka

Niemniej ważna jest wysokość łóżka. Choć z pozoru wydaje się nam ona sprawą drugorzędną, często będzie decydowała o tym, czy łatwiej lub trudniej będzie nam się podnosić z posłania o poranku, kiedy będziemy nie do końca wyspani lub zachorujemy. Z tych wszystkich powodów lepiej jest wybrać łóżko o nieco wyższych nóżkach lub stelażu oraz grubym materacu. Taki wybór sprawi, że podnoszenie się z niego będzie znacznie łatwiejsze i bardziej komfortowe, niezależnie od sytuacji.

Łóżko kontynentalne najwygodniejsze ze wszystkich

Za jakość naszego snu bez wątpienia odpowiada rodzaj łóżka i materaca, który się na nim znajduje. Z tego powodu na szczególną uwagę zasługują sobie łóżka kontynentalne, czyli takie, które wyposażone są w gruby sprężynowy materac ustawiony na skrzyni. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną ilość miejsca nie tylko na samym łóżku, ale również wewnątrz niego, gdzie bez problemu będzie można schować zapasową pościel. Łóżka kontynentalne wyposażone są w wysokiej klasy, wygodne materace, które zapewniają komfort snu. Ich dodatkowym atutem jest piękne wykończenie w postaci tapicerowanych boków i wezgłowia, co nadaje im specyficznego wyglądu. Prezentują się bardzo elegancko i doskonale współgrają z praktycznie każdym wystrojem sypialni. Dzięki temu mogą zostać wykorzystane zarówno w nowoczesnych, klasycznych, minimalistycznych czy skandynawskich wnętrzach. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni model o wykończeniu dopasowanym do konkretnego stylu, aby uzyskać spójny efekt, a jednocześnie cieszyć się najwyższą wygodą, jaką gwarantuje takie łóżko.

Oceń