Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Idealny materac do potrzeb dziecka
idealny-materac-do-potrzeb-dziecka

Idealny materac do potrzeb dziecka

Niemowlęta i małe dzieci przesypiają dużą część dnia. Taka zależność wynika z dużego wpływu odpoczynku na ich rozwój dojrzewanie oraz wzrost, dlatego zapewnienie maluchom najlepszych warunków do przesypiania nocy i dziennych drzemek jest koniecznością. Jakie cechy powinien mieć materac idealnie dopasowany do potrzeb dziecka?

Dlaczego zakup materaca dla dziecka jest ważny?

Sen jest nieodzowną częścią życia każdego niemowlaka oraz małego dziecka. Wiele rodziców zdaje sobie sprawę, że jednym z najważniejszych czynników, warunkujących właściwy odpoczynek malucha jest prawidłowo dobrany materac. Jego zadaniem jest wspieranie dopiero kształtującego się i nieustannie rozwijającego ciała w naturalnej, swobodnej pozycji, która z pewnością wpływa na jakość odpoczynku dziecka. Właściwa ilość przesypianych godzin, a przede wszystkim jakość regeneracji organizmu wpływa na kształtowanie się mózgu maluszka, a także wspiera budowanie naturalnej odporności.

Jedne z najlepszych materacy dla dzieci można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders, na stronie: materaceopole.pl. Producent oferuje podłoża wykonywane z innowacyjnych, nowoczesnych surowców, jakimi są wysokoelastyczne, odporne na odkształcenia pianki, a także najwyższej jakości pokrowce. Potwierdzeniem jakości materacy dla najmłodszych, które znajdują się w ofercie Hilding Anders są otrzymane certyfikaty, na przykład Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka.

dlaczego-zakup-materaca-dla-dziecka-jest-wazny

Jakie cechy powinien posiadać idealny materac dla dziecka?

Zakup idealnego materaca dla dziecka, który będzie dopasowany do potrzeb malucha, z pewnością wpłynie na jakość jego higieny snu i odpoczynku. Jakie cechu powinien mieć idealny materac dla malucha?

  • podłoże dla dziecka powinno być przede wszystkim nowe, nieużywane, dzięki czemu będzie mogło spełniać najwyższe normy higieniczne, a jego konstrukcja i wkład nie będzie nosił śladów eksploatacji,
  • materac powinien posiadać odpowiedni rozmiar, co będzie przekładać się na swobodę snu maluszka i bezproblemową zmianę pozycji w nocy,
  • podłoże dla dziecka powinno posiadać odpowiednią twardość, która zagwarantuje utrzymywanie kręgosłupa oraz całego ciała dziecka w naturalnej, swobodnej pozycji,
  • pokrowiec materaca powinien być łatwy w utrzymaniu czystości, co pozwoli zapewnić najlepsze, wolne od bakterii i grzybów warunki do snu dla malucha.

Materace oferowane przed markę Hilding, które można znaleźć w sklepie https://sleepinghouse.pl wyróżniają się licznymi poleceniami zadowolonych użytkowników oraz fizjoterapeutów, co świadczy o ich jakości oraz najlepszej konstrukcji i parametrach dla dzieci. 

Idealny materac dla dziecka – jaki model wybrać?

Najlepsze materace, dedykowane najmłodszym dzieciom powinny przejść restrykcyjne, wymagające testy, które są potwierdzeniem ich profesjonalnego wykonania. Jednym z najważniejszych odznaczeń podłoży do snu dla maluchów jest Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka, jaką posiada model marki Hilding – Safety Smyk. To materac, do którego konstruowania producent wykorzystał nowoczesną piankę Velvet Touch, która pozwala utrzymać odpowiednią dla dziecka sprężystość i elastyczność wkładu. Wypełnienie modelu pozwala na zapewnienie najlepszej wentylacji, dzięki zwiększonemu poziomowy przepływu powietrza w jego wnętrzu, co chroni przed namnażaniem się szkodliwych bakterii oraz roztoczy i cząsteczek kurzu. Dodatkowym atutem modelu Hilding Safety Smyk jest wyprofilowanie podłoża poprzez nadanie materacowi kształtu łódki. Taka budowa zapobiega przed niebezpiecznym wypadnięciem dziecka z łóżka na skutek przekręcania się na boki. 

Wysokiej jakości materac dla dziecka z pewnością wpłynie na zwiększenie jakości i efektywności snu malucha. Podczas zakupu warto stawiać na sprawdzone modele rekomendowanych marek, do których z pewnością należy producent Hilding Anders.

idealny-materac-dla-dziecka-jaki-model-wybrac
Adorable baby girl sitting on bed
Oceń