Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu?
outsite-co-R-LKsqLiBw-unsplash-

Ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu?

Zalanie mieszkania to jeden z tych scenariuszy, o których wolelibyśmy nie myśleć… Jest to bez wątpienia zdarzenie generujące ogromne koszty oraz nierzadko nieodwracalne straty. W wyniku zalania czasem tracimy pewną część dobytku, nie wszystko da się później naprawić. Zalanie mieszkania wiąże się także z kosztami remontu – jeżeli szkody są rozległe, wzrośnie również cena naprawy. To co należy zrobić w pierwszej kolejności to profesjonalne osuszenie. Ile to kosztuje?

Ratunku, zalewa mieszkanie!

Jeżeli zauważyłeś, że w Twoim mieszkaniu doszło do zalania, przede wszystkim spróbuj podejść do tego na tyle spokojnie, na ile to możliwe. Tylko zachowanie zimnej krwi umożliwi Ci podjęcie szybkich i sprawnych działań, a w tym przypadku czas działa niestety na Twoją niekorzyść. Przede wszystkim, zakręć główny zawór wody. Następnie spróbuj zlokalizować miejsce, w którym doszło do awarii. Dopiero wtedy, gdy je znajdziesz, będziesz mógł powstrzymać dalsze zalewanie Twojego mieszkania. Statystycznie najczęściej za zalanie odpowiedzialne są elastyczne wężyki montowane przy toaletach – jeżeli nie są regularnie wymieniane, zdarza się, że pękają.

Osuszanie mieszkania – jak zacząć?

Kolejnym ważnym krokiem, jest rozpoczęcie osuszenie mieszkania po zalaniu. Proces ten zaczyna się od usunięcia nagromadzonej na podłodze wody – jeśli jest jej dużo, należy ją wypompować. Zalane pomieszczenia należy opróżnić z przedmiotów, które mogłyby się zniszczyć wskutek działania wilgoci.

Gdy woda została już usunięta, a pomieszczenia opróżnione, możesz spróbować rozpocząć osuszanie na własną rękę, metodami naturalnymi – np. poprzez pootwieranie wszystkich okien. Proces ten jednak zajmuje bardzo wiele czasu, a jego efekty nie są tak dobre, jak w przypadku osuszania mechanicznego. Z tego powodu warto wezwać profesjonalną firmę, która świadczy takie usługi i posiada odpowiedni sprzęt.

Więcej na: www.osuszarnia.pl/osuszanie-gdynia

Ile kosztuje osuszanie pomieszczeń?

Koszty związane z osuszeniem mieszkania po zalaniu zależą przede wszystkim od tego, jak rozległe było zalanie. Jeżeli ucierpiała wyłącznie niewielka łazienka, cena usługi będzie oczywiście zdecydowanie niższa, niż w przypadku, gdy woda zalała całe mieszkanie. Koszt będzie niższy również wtedy, gdy zalanie zostało wykryte bardzo szybko i wilgoć nie zdążyła jeszcze wniknąć w głębokie warstwy podłogi.

Plusem zatrudnienia firmy zajmującej się osuszaniem pomieszczeń jest możliwość np. wynajęcia specjalistycznych urządzeń osuszających. Profesjonaliści szybko oszacują stopień zawilgocenia mieszkania, dzięki czemu możliwe będzie przygotowanie dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej.

Oceń