Together Magazyn » Aktualności » Hanlo – trwałość godna zaufania

Hanlo – trwałość godna zaufania

Słysząc o domach modułowych, można odnieść wrażenie, że są to konstrukcje projektowane z myślą o krótkim użytkowaniu, wytarzane tanim kosztem. Trzeba jednak zweryfikować takie wyobrażenia. Okazuje się bowiem, że domy z prefabrykatów mogą służyć wielu pokoleniom, a ich jakość może cieszyć przez dziesięciolecia. Przykładem są rozwiązania proponowane przez firmę Hanlo.

Legendarna jakość z Niemiec

Domy Hanlo powstają w miejscowości Freiwalde, nieopodal Belina. Poszczególne komponenty domów są wytwarzane wyłącznie z materiałów dostarczanych przez najlepszych producentów niemieckich. Supernowoczesna fabryka, jedna z wiodących w całej Europie, gwarantuje wysoką jakość produkcji, co potwierdzają zresztą liczne certyfikaty. Nabywca domu ma prawo do 30-letniej gwarancji i pięcioletniej rękojmi. Firma Hanlo jest członkiem Związku Ochrony Jakości Niemieckich Domów Gotowych. To obliguje do przestrzegania rygorystycznych norm jakościowych. Zarówno produkcja, jak i realizacja inwestycji firmy Hanlo podlegają regularnym kontrolom Instytutu Konstrukcji Drewnianych oraz Budownictwa Drewnianego. Warto podkreślić, że jakość domów Hanlo w wielu dziedzinach przekracza wymagi zawarte nie tylko w normach polskich, ale również i europejskich. Do tego należy oczywiście dodać niemiecką solidność i precyzję – tak bardzo cenione w Polsce.

Wzór długoletniej trwałości

Materiały budowlane wykorzystywane w domach Hanlo cechują się najwyższą jakością i trwałością. Doskonałe drewno KVH (Konstruktionsvollholz) dzięki procesom sortowania i suszenia technicznego w komorach suszarniczych, jest odporne na wszelkie deformacje. Suszone komorowo i czterostronnie strugane, ze sfazowanymi krawędziami, nie wymaga dodatkowej impregnacji chemicznej, która miałaby zabezpieczać przed działaniem owadów i ognia. Z kolei płyta gipsowo-włóknowa Fermacell kilkukrotnie zwiększa wytrzymałość ścian na obciążenia i uszkodzenia. Wełna mineralna w ECOSE® Technology gwarantuje znakomitą izolację termiczną, akustyczną i ochronę przeciwpożarową. Warto dodać, że oprócz drewna, w domach Hanlo stosowane są beton i stal. Cała konstrukcja jest równie trwała jak murowana. Bez cienia przesady można stwierdzić, że są to domy, które tworzą wzór długoletniej trwałości.

Nowoczesność w cenie

Dom drewniany, który jest inwestycją na długie lata, powinien być stylowy, trwały, ale i nowoczesny. Zawsze należy myśleć o przyszłości, uwzględniając postęp technologiczny i koszty utrzymania domu. Inwestując w rozwiązania oferowane przez firmę Hanlo, w praktyce realizujemy takie założenie. Warto wspomnieć choćby o nowoczesnych urządzeniach grzewczych, które sprawdzą się w każdych warunkach, a do tego pozwalają na znaczne oszczędności. Przykłady to pompa ciepła Panasonic Aquarea – ekologiczne rozwiązanie, które łączy w sobie również opcję klimatyzacji, czy wentylacja mechaniczna Zehnder z certyfikatem dla domów pasywnych. Istnieje możliwość montażu solarów do podgrzewania wody i wykorzystania rekuperacji z odzyskiem ciepła. W domach Hanlo odnajdziemy połączenie tradycyjnych rozwiązań z najnowszymi technologiami stosowanymi w budownictwie. Nowoczesność jest jednym z priorytetów, który wyróżnia tę ofertę i sprawia, że jest ona jedną z najbardziej interesujących na rynku.

Więcej informacji na temat oferty firmy Hanlo można znaleźć na stronie internetowej www.hanlo.pl.

Oceń