Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Gniazdka na pilota – wielość funkcji w małym urządzeniu

Gniazdka na pilota – wielość funkcji w małym urządzeniu

Wall Plug to niezwykle uniwersalne urządzenie smart home. Z pomocą tych wielofunkcyjnych gniazdek można zintegrować dużą liczbę sprzętów w inteligentnym domu oraz zautomatyzować ich działanie. Te doskonale zaprojektowane akcesoria techniczne są nie tylko niebywale praktyczne, ale też proste w obsłudze. Gniazdka na pilota linii FIBARO Wall Plug to niewielkich rozmiarów urządzenia, które łączą nowoczesny design z pragmatycznością codziennego życia. Gniazdka są dostępne w dwóch wariantach – z wejściem typu F (bez bolca) i wejściem typu E z uziemieniem.

Inteligentne gniazdka na pilota Fibaro – specyfika działania

Mimo że gniazdka na pilota Fibaro są dedykowane do sterowania światłem, ich pole działania jest  znacznie szersze. Urządzenia Wall plug służą nie tylko do zdalnego włączania i wyłączania urządzeń elektrycznych, ale także monitorują poziom zużycia energii i dokonują pomiaru mocy. Te wspierające system inteligentnych domów myślące gniazdka są pożyteczne zarówno na co dzień, jak podczas szczególnych potrzeb. Sprawdzają się np. we wszystkich sytuacjach sterowania urządzeniami elektrycznymi. Urządzenia są zdecydowanie multifunkcyjne, a ich niewielkie rozmiary oraz najwyższej jakości standardy wykonania to walory nie do przecenienia. Gniazdka Wall plug Fibaro, dzięki swoim niewielkim rozmiarom, są praktycznie niewidoczne i proste w montażu. Warto podkreślić, że urządzenia wspierają bezpieczeństwo domowników w każdy możliwy sposób. Urządzenie posiadają zabezpieczenia przeciwobciążeniowe, a dzięki specjalnej osłonie, ich konstrukcja wyklucza przypadkowy kontakt z elektrycznością. 

Gniazdka na pilota Fibaro – inteligentne oszczędzanie

Funkcja monitorowania stopnia zużycia energii, zastosowana w Wall Plug typu G, pozwala na zidentyfikowanie najbardziej energochłonnych urządzeń w domu oraz określenie zużycia prądu w danym pomieszczeniu. Dzięki tym funkcjom gniazdka na pilota wskazują najbardziej energooszczędne urządzenia wewnątrz budynku oraz analizują zużycie prądu dla poszczególnych pomieszczeń w wybranym czasie. Zarówno estetycznym, jak i pragmatycznym walorem gniazdek są kryształowe pierścienie LED, w które zostały zaopatrzone urządzenia. Dzięki nim gniazdka zmieniają swoją barwę w zależności od mocy pobieranej przez podłączone urządzenie. Efekt iluminacji sprawia, że gniazdka Fibaro stwarzają niezwykle przyjemną poświatę, która sprawdza się szczególnie w nocnych porach. Z inteligentnymi gniazdkami na pilota Fibaro można zadbać o oszczędność i zapobiec niepotrzebnym kosztom. Funkcja automatycznego odizolowania urządzeń Wall plug po skończonej pracy urządzenia pozwala je odłączyć i tym samym zaoszczędzić energię. O każdym włączeniu sprzętu system może poinformować gospodarza, wysyłając mu informację na smartfona.

Gniazdka na pilota – funkcje i rodzaje

Inteligentne gniazdka Wall plug pozwalają użytkownikowi stworzyć harmonogram godzinowy dla konkretnego urządzenia. Można np. zautomatyzować proces przygotowania posiłku oraz sprzątania po nim, podłączając toster, ekspres do kawy lub zmywarkę. W odpowiedzi na oczekiwania odbiorców Fibaro stworzył dwa warianty inteligentnego gniazdka na pilota: pierwszy dla systemu Fibaro i drugi dla Apple HomeKit. Twórcy Fibar Group zadbali o to, aby produkty współpracujące z Apple HomeKit były wyposażone we wszystkie funkcje, które posiadają standardowe gniazdka na pilota Fibaro. Jeśli właściciel inteligentnego domu posiada w nim inne urządzenia od Fibaro lub korzysta z systemu opartego na Z-Wave i Z-Wave+, wystarczy, że wybierze urządzenie współdziałające z tą technologią. Jeśli natomiast wcześniej wybrał system Apple HomeKit i zależy mu na odpowiedniej dla niego wersji wersji, Fibaro umożliwia mu  odpowiedni wybór urządzenia.

Oceń