Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Modne sweterki na jesień i zimę dla dziewczynki i chłopca

Modne sweterki na jesień i zimę dla dziewczynki i chłopca

Zima to okres kiedy tradycyjnie nasze życie wywraca się do góry nogami. Ze względu na zmianę czasu, ciemność za oknem pojawia się wcześniej, a słońce nie świeci już z taką intensywnością jak latem czy wiosną. Dodatkowo to, z czego jedni się cieszą, jak amatorzy białego szaleństwa, czyli minusowe temperatury jest dla innych bolączką i przekleństwem. Niewiele jest osób, które lubią zimno. Owszem lubimy skrzypiący śnieg, lepienie bałwana, jazdę na sankach czy łyżwach z dziećmi. Jednym słowem zabawy, które bez ujemnych temperatur nie mogłyby mieć racji miejsca, ale samego mrozu piekącego w ręce i policzki już niekoniecznie. Jednym z przysłów, które nasze babcie często powtarzają jest to, że „nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie”. Ciężko polemizować z mądrościami naszych babć, dlatego warto się zastanowić co możemy zrobić, żeby zima nie kojarzyła nam się z marznięciem i katarem.

Proste rzeczy są najlepsze

W wszechogarniających nowoczesnych materiałach takich jak goretexy, primalofty i inne współczesne tkaniny, które przypominają zaawansowaną technikę rodem z NASA zapominamy o prostych rozwiązaniach, które z powodzeniem stosowane były przez całe wieki i świetnie zdawały rezultat. Mowa tu o swetrach. Nasi dziadkowie używali ich jako podstawowej warstwy ocieplającej zimą i raczej nigdy ich nie zawodziły. Do tej pory zresztą swetry są bardzo popularne w całej Skandynawii gdzie temperatury zimą spadają do minus kilkudziesięciu stopni poniżej zera. Swetry z Wysp owczych, Islandii czy Norwegii są hitem na całym świecie.  Coś co sprawdzało się przez dziesięciolecia oraz sprawdza się w rejonach gdzie temperatury rzędu -5 stopni uznawane są za ciepłe z pewnością sprawdzi się też dla naszych pociech.

Sweter dla chłopca i dziewczynki

Zima to również czas prezentów. Wszak Święty Mikołaj przychodzi właśnie w grudniu. Warto zatem zostawić mu wskazówki co do prezentu jakim może być sweter. Przede wszystkim powinien on być z naturalnym materiałów:

  • wełny owczej, która jest bardzo trwałą i świetnie zachowuje ciepło.
  • bawełny: miękkiej, delikatnej dla skóry naszych milusińskich, pozwalającej jej oddychać.
  • kaszmiru: jest nawet cieplejszy od wełny owczej, a przy tym ma nad nią przewagę w postaci „nie gryzienia” skóry dziecka.
  • lnu: idealnego dla alergików, gdyż jest to materiał hypoalergiczny, przewiewny – świetnie sprawdzi się w cieplejsze dni.
  • moheru, czyli wełny z kozy angorskiej: bardzo puszysty lubiany szczególnie przez dziewczynki.

Pamiętajmy, że swetry dla naszych dzieci wybieramy z jak „najzdrowszych” materiałów. Naturalne wiodą tutaj prym. Oddychają i nie uczulają. Jeśli chodzi o fason zwróćmy uwagę czy sweter będziemy traktować jako główną warstwę izolacyjną czy jako docieplającą. Dla chłopca możemy wybrać model z golfem, dzięki temu nie trzeba będzie nosić tak nielubianego szalika. Dziewczynki zaś powinny dostać sweterek w swoim ulubionym kolorze, najlepiej taki, który będzie nie tylko ciepły, ale także miły w dotyku. Wybór swetra na zimę zarówno dla chłopca jak i dziewczynki z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Naszym dzieciom będzie ciepło, a my nie będziemy mieli problemu z dbaniem o dobry jakościowo produkt, który kupimy w sklepie Minoti.pl.

Oceń