Together Magazyn » Aktualności » Gdańska młodzież stworzy biznesowe projekty pod okiem STARTERA i Stadionu Energa Gdańsk

Gdańska młodzież stworzy biznesowe projekty pod okiem STARTERA i Stadionu Energa Gdańsk

Już 21 lutego na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się inauguracja „Lekcji Przedsiębiorczości” – projektu edukacyjnego, którego organizatorami są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk. 200 gimnazjalistów pozna Stadion i stworzy rozwiązania, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie tej imponującej areny.

Lekcje przedsiębiorczości” to program Miasta Gdańska i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, którego celem jest nauka przedsiębiorczości w praktyce. W projekcie wzięło już udział ponad 1800 uczennic i uczniów z gdańskich szkół. Obecna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ partnerem Lekcji został jeden z czołowych obiektów sportowych w Polsce, Stadion Energa Gdańsk a także InvestGda.

Z radością wspieramy kreatywną młodzież z Gdańska, która już w wieku gimnazjalnym myśli o rozwoju własnych projektów biznesowych. Uczestnicy Lekcji Przedsiębiorczości imponują i są godni naśladowania przez rówieśników – mówi Alan Aleksandrowicz Prezes Zarządu InvestGDA, partnera Lekcji Przedsiębiorczości.

Inauguracja projektu odbędzie się 21 lutego o 10.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Tego dnia młodzież po raz pierwszy zwiedzi bursztynowy obiekt, będzie mogła zapoznać się z jego funkcjonowaniem, a zaraz potem weźmie udział w warsztatach o pracy zespołowej i myśleniu projektowym, znanym szerzej pod nazwą Design Thinking – opowiada Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk.

Otrzymujemy liczne sygnały od uczestników projektu, że nie mogą doczekać się wizyty na Stadionie i zapoznania z funkcjonowaniem tego biznesowego obiektu. Kreatywność młodzieży zaskakuje nas pozytywnie od początku Lekcji Przedsiębiorczości, jesteśmy pewni, że ich pomysły biznesowe dla Stadionu będą równie wartościowe – mówi Anna Malinowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Jesteśmy bardzo ciekawi świeżego spojrzenia młodych ludzi na Stadion. Liczymy na interesujące pomysły, a najciekawsze z nich pomożemy wdrożyć – dodaje Wojciech Dąbrowski, Stadion Energa Gdańsk.

Wielki Finał projektu odbędzie w czerwcu, na bursztynowym obiekcie, gdzie gimnazjaliści zaprezentują jury nowe biznesowe koncepcje.

Więcej informacji o projekcie: http://lekcjeprzedsiebiorczosci.pl/edycja-stadion/

Oceń