Together Magazyn » Edukacja » EduPark potrafi fascynować, zachwycać i inspirować

EduPark potrafi fascynować, zachwycać i inspirować

Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Co warto wiedzieć?

EduPark to kompleksowa przestrzeń edukacyjna dla dzieci w różnym wieku. Główny celem, który przyświeca temu miejscu, jest wskazanie, że nauka nie musi być monotonna i nudna, wręcz przeciwnie – potrafi fascynować, zachwycać i inspirować. Stała wystawa w EduParku to pięć stanowisk z pięciu dziedzin nauki. Poprzez dobrą zabawę można tam poznać prawa rządzące przyrodą. Poszczególne działy wystawy obejmują takie zagadnienia, jak: środowisko, mechanika, człowiek, optyka i akustyka. Zwiedzający mogą poznać, na przykład, środowisko życia poszczególnych organizmów, różne źródła energii, dowiedzieć się, czym jest termowizja albo sprawdzić swój refleks. W EduParku stworzono liczne możliwości, aby aktywnie odkrywać świat i siły, które go tworzą.

Ciekawą formą edukacyjną, skierowaną do młodszych dzieci, są warsztaty EduMini. Zorganizowane grupy dzieci w wieku 4–6 lat uczestniczą w zajęciach, w formie warsztatów. Wspólne doświadczenia i niezapomniane eksperymenty – wykonywane razem z edukatorem – to znakomity sposób zapoznawania się z prawami fizyki, zagadkami chemii czy ciekawostkami biologii.

Nieco starsze dzieci, z klas I–III szkoły podstawowej, mogą uczestniczyć w EduLekcjach. Tego typu zajęcia atrakcyjnie wprowadzają w świat pojęć z dziedziny chemii i fizyki oraz zapoznają z niezwykłymi fenomenami przyrody i kosmosu. To nie tylko prezentacja ciekawostek, ale i praktyczna zachęta do dalszego zgłębiania wiedzy. Jeszcze bardziej ukierunkowany na naukę w atrakcyjnej formie jest blok EduLekcji skierowany do uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej.

Miejsce przyjazne rodzinom

Szukając atrakcyjnej, rodzinnej rozrywki, w dodatku połączonej z praktycznym nabywaniem wiedzy, nie można pominąć oferty EduParku. Jest to miejsce, które fascynuje nie tylko dzieci. Również rodzice znajdą tam wytchnienie i odskocznię od codziennych obowiązków. Z myślą o całych rodzinach opracowano ofertę Warsztatów Rodzinnych, które odbywają się w wybrane soboty (szczegóły są dostępne na stronie internetowej). Intrygujący zakres tematyczny warsztatów i ich atrakcyjna forma cieszą się dużym powodzeniem wśród młodszych i starszych miłośników odkrywania tajemnic nauki.

EduPark to również ciekawe, niebanalne miejsce, w którym można zorganizować przyjęcie urodzinowe. Zarówno solenizanci, jak i goście mogą się poczuć w dniu urodzin jak prawdziwi naukowcy, wykonując zaskakujące i fascynujące eksperymenty. Naukowe atrakcje to najlepsza recepta na niezapomniane przyjęcie pełne wrażeń.

Współpraca z Magazynem Together

Dzieci można i trzeba przekonywać, że nauka nie jest jedynie uciążliwą koniecznością. Jednak sama teoria to zbyt mało, by odkryły one w sobie pasję naukowca. Aby osiągnąć taki cel, potrzebne są pozytywne przykłady, jak można łączyć zabawę z nauką. Atrakcyjne zajęcia w EduParku są dowodem, że nauka poprzez zabawę, tak często wspominana na łamach Magazynu Together, to najlepsza forma edukacji, którą warto wspierać w każdym wieku.

EduPark. Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

ul. Trzy Lipy 3, 80–172 Gdańsk

Tel. (58) 739 61 47

e-mail: biuro@edupark.gpnt.pl

http://www.edupark.gpnt.pl/

GODZINY OTWARCIA:

Pon.–pt. 8.00–16.00

Sob. 10.00–16.00

Niedziela – nieczynne dla zwiedzających

Oceń