Together Magazyn » Edukacja » EduMini-warsztaty

EduMini-warsztaty

Centrum Edukacyjne dla Dzieci i Młodzieży „Edupark” to jeden z najbardziej prężnych ośrodków organizujących warsztaty naukowe dla dzieci. Oferta EduParku to zajęcia grupowe i indywidualne, przepełnione eksperymentami, naukowymi zagadnieniami i zabawą. Przemyślane połączenie edukacji i rozrywki sprowadza co tydzień do EduParku tłumy dzieci i rodziców.

17 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu EduMini, programu dedykowanego dzieciomi w wieku przedszkolnym, od 4 do 6 roku życia. Fundamentem zajęć jest aktywne działanie małych uczestników, angażowanie ich w wykonywanie eksperymentów, zadawanie pytań i rozwijanie myślenia. Wspólnie z edukatorem, dzieci mogły zastanowić się jakim przemianom podlega przyroda w cyklu rocznym, co przynosi każda z pór roku i jakie zjawiska przyrodnicze są charakterystyczne dla każdej z nich. Maluchy mogły śledzić zmiany jakie przynosi wiosna czy lato oraz samodzielnie wywoływać określone zdarzenia np. ulewę, do której wykorzystana została piankowa chmura. Dzieci mogły również stworzyć sztuczny śnieg, zamknać w próbowce tęczę, a nawet wywołać burzę.

Warsztaty dla przedszkolaków spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Działanie i zabawa to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie w dzieciach ciekawości świata i chęci do nauki. Z wielu względów szkoła nie zawsze jest w stanie stworzyć odpowiednie warunki do takiej edukacji – dlatego miejsca pokroju EduParku są szczególnie oblegane. Dzieciaki z chęcią uczestniczyły w dwugodzinnych warsztatach, wykazywały zaangażowanie i z pewnością dobrze się bawiły. Z zajęć wyniosły więc nie tylko odrobinę wiedzy, ale również pozytywne doświadczenia z naukami ścisłymi.

Oceń