Together Magazyn » Rodzic » Kiedy dzieci nie ma w domu..

Kiedy dzieci nie ma w domu..

Rola rodzina nie zatrzymuje przed wyjściem na imprezę, do klubu czy na piwo do pubu – jednak wszystko ma swoje granice. Nasza redakcja postanowiła sprawdzić, gdzie można się pobawić w Trójmieście i jakie atrakcje czekają na rodziców, którzy od dawna nie opuścili domowego ogniska. Gotowi na nowe, zupełnie inne wrażenia niż sprzed kilku lat? Zapraszamy!

Scena klubowa zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki temu dzisiaj możemy wybierać spośród miejsc, które są muzycznie dedykowane dla nas samych. Fani dubstepu, muzyki klubowej, rockowych klimatów czy starych hitów? Każdy znajdzie coś dla siebie. W takich miejscach możemy też spotkać ludzi, z którymi można nawiązać znajomości, przyjaźnie czy umówić się na kolejny szalony clubbing, kiedy dzieci spędzają weekend u dziadków.

Sceny klubowe

Wybierając się do Sopotu, możemy wybrać aż 4 ciekawe miejsca, których klimat bez wątpienia trafi do każdego – niezależnie od wieku. Atelier, klub przy plaży na al. Mamuszki 2 – początkowo miał pełnić funkcję kawiarni, gdy ludzie po udanym spektaklu w teatrze chcą napić się wina i podyskutować o sztuce. Jednak szybko jeden kieliszek zamienił się na kolejkę drinków i rozmowy do białego rana. Gdy dodano muzykę z lat 70-tych 80-tych i 90-tych, Atelier szybko zyskał miano miejsca, do którego warto pójść. A gdy nastanie świt, można obejrzeć najpiękniejsze zachody słońca – tak, aby rodzice połączyli weekendowe imprezowanie z romantycznym porankiem, których czasami brakuje przy małych dzieciach.

Kolejnym klubem, w którym królują hity z lat 70-tych i 80-tych to Sixty9 przy Kościuszki 68 w Sopocie. Miejsce jest dostępne dla wszystkich i przyjazne dla środowiska homoseksualnego, dlatego na wejściu może obowiązywać selekcja i często ciężko się tam dostać. Dlatego warto wybrać się tam wcześniej – jednak dla rodziców nie jest to problem! Czekolada to kolejne miejsce na mapie Sopotu, które trzeba chociaż raz odwiedzić. Wbrew nazwie, nie sprzedają tam gorącej czekolady, ale zapewniają rozrywkę do białego rana! Sieć klubowa znana w całej Polsce organizuje różne festiwale tematyczne na różne dni tygodnia. W weekendy grają najlepsi DJ z całego kraju, a na parkiecie zawsze są ludzie.

Kameralnie też jest fajnie!

Alternatywą dla dużych, często bardzo zatłoczonych miejsc są kameralne kluby muzyczne, których nie brakuje w całym Trójmieście. Wybierając Sopot za miejsce docelowe nocnych wojaży, warto skierować swoje kroki do Mewy Towarzyskiej przy Pułaskiego. Dominuje tutaj muzyka funk, rock, a także single, które możemy usłyszeć w radio. Ponadto w klubie dominuje lojalne towarzystwo, dlatego gdy rodzice będą częściej tam bywać, szybko nawiążą nowe znajomości, a Mewę Towarzyską będą traktować jak „drugi dom”.

Oceń