Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Duży może więcej. Dlaczego lepiej postawić na większą firmę ochroniarską?

Duży może więcej. Dlaczego lepiej postawić na większą firmę ochroniarską?

Korzystanie z usług agencji ochrony cieszy się rosnącą popularnością. Na takie rozwiązanie decydują się już nie tylko zamknięte osiedla czy obiekty handlowe, ale również osoby prywatne. Zanim jednak podpiszesz umowę z konkretną firmą, zastanów się nad nawiązaniem współpracy z dużą firmą ochroniarską. Poznaj zalety takiego rozwiązania.

Rynek agencji ochrony w Polsce jest spory – działają tutaj zarówno lokalne firmy, jak i prawdziwi giganci. Korzystanie z usług ma swoje niewątpliwe zalety, jednak warto zwrócić uwagę na współpracę z dużymi agencjami. Dlaczego?

Dostęp do kompleksowych usług

Lokalne małe agencje ochrony często świadczą bardzo wąski zakres usług, ograniczając się np. wyłącznie do zabezpieczania obiektów. Z jednej strony to plus, ponieważ taka firma może być wyspecjalizowana wyłącznie w tej kwestii, co przekłada się na wysoką jakość usług. Minusem jest natomiast konieczność skorzystania z usług innej firmy, jeśli decyduje się na monitoring pojazdów itp.

Współpraca z największą firmą ochroniarską w Polsce daje dostęp do kompleksowej oferty. W jednym miejscu możesz zamówić usługę monitoringu budynków, wideo weryfikację, monitoring pojazdów itp. Dodatkowym atutem jest możliwość skonfigurowania własnego system alarmowego – jeszcze bardziej dopasowanego do potrzeb i oczekiwań.

Większa liczba patroli

Duża firma ochroniarska zatrudnia odpowiednią liczbę pracowników, co przekłada się na większe bezpieczeństwo. Spora liczba patroli oznacza szybką interwencję – zaraz po otrzymaniu sygnału. Warto bowiem mieć świadomość, że do zgłoszenia delegowani są ci pracownicy, którzy znajdują się najbliżej miejsca zdarzenia.

Innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

Potężne agencje ochrony częściej wprowadzają innowacyjne rozwiązania, które mają zapewnić znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Dysponują dużo większym kapitałem pozwalającym na zrealizowanie tego typu przedsięwzięć. Przykładem może być monitoring GPS dla transportu medycznego lub innych wyspecjalizowanych branż.

Korzystne warunki finansowe

Współpraca z największą firmą ochroniarską w Polsce kojarzy się w wysokimi cenami? Nic bardziej mylnego – taka agencja jest w stanie zaproponować usługi na korzystnych warunkach finansowych. Działając na rzecz wielu klientów, mogą pozwolić sobie na realizowanie zleceń niższym kosztem – oczywiście bez utraty jakości obsługi.

Na co zwracać uwagę, wybierając firmę ochroniarską?

Istnieje szereg czynników, które mogą zadecydować o współpracy z konkretną agencją ochrony. Nawet jeśli wybierasz największą firmę ochroniarską w Polsce, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak na przykład:

  • doświadczenie w branży,
  • opinie dotychczasowych i byłych klientów,
  • liczbę patroli interwencyjnych,
  • zakres usług,
  • liczbę oddziałów w kraju,
  • warunki finansowe.

Warto także zapoznać się z kwalifikacjami i doświadczeniem pracowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem.

Oceń