Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Nauczanie angielskiego dla dzieci? Zobacz o czym musisz pamiętać, jeśli chcesz założyć własną szkołę językową

Nauczanie angielskiego dla dzieci? Zobacz o czym musisz pamiętać, jeśli chcesz założyć własną szkołę językową

Nauka języków obcych jest dziś już podstawowym elementem edukacji. Wiele rodziców jednak uważa, że szkoła jest niewystarczająca i posyła swoje pociechy na dodatkowe zajęcia. To prowadzi do wyrastania kolejnych szkół językowych, które nie narzekają na brak klientów. Planujesz założyć szkołę językową? Zobacz z czym musisz się zmierzyć!

Wybierz odpowiednią metodę edukacyjną

Jednym z najważniejszych wyróżników szkoły językowej jest jej metoda edukacyjna. To ona może zachęcić (lub zniechęcić) uczniów do danej placówki. Jednym z najlepszych rozwiązań dla nauki języka angielskiego wśród dzieci jest np. EduBears, które istnieje już w ponad 200 szkołach w całej Polsce. Angielski dla dzieci musi być bardzo dobrze poprowadzony, a uczniowie odpowiednio dobrani do poszczególnych grup. Zbyt wysoki lub zbyt niski poziom spowoduje, że dziecko szybko się zniechęci. Takie grupy powinny być dobierane zarówno pod kątem zaawansowania, jak i wieku. Dlatego jeśli masz ograniczony budżet, być może warto zmniejszyć zakres działania – na przykład do wyłącznie dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych.

Skuteczny marketing

W szkołach językowych nadal prym wiodą tradycyjne środki reklamy, takie jak ulotki i foldery reklamowe, kolportowane w szkołach i lokalnej prasie. Tutaj warto umieścić informacje o wyróżnikach Twojej placówki. Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie nowych klientów są otwarte zajęcia, darmowe pierwsze lekcje lub możliwość rezygnacji wraz ze zwrotem środków. Jeśli masz dobry program nauczania i wykwalifikowanych lektorów – duże jest prawdopodobieństwo, że skuszeni atrakcyjną ofertą klienci zostaną z Tobą na dłużej. Ciekawe pierwsze zajęcia i rozdawanie gazetek reklamowych dla przypomnienia oferty – to przepis na sukces. Jeśli chcesz zaoszczędzić na drukach – rozwiązaniem jest drukarnia internetowa online. Tutaj taniej niż w stacjonarnej placówce wydrukujesz ulotki, broszury, wizytówki czy plakaty.

Wygodne meble i komfortowa przestrzeń

Meble powinny być wygodne i ergonomiczne – zarówno krzesła i stoły dla uczniów, jak i pracownicze meble biurowe. Katowice, Kraków, Warszawa – poszukaj w dużych miastach producentów dobrych mebli. Te musza być wytrzymałe i służyć przez lata. Dlatego musisz pogodzić się z większym jednorazowym wydatkiem, dzięki czemu nie będziesz musiał ponawiać go w ciągu najbliższych lat. Przyłóż się także do aranżacji przestrzeni. Przestarzałe sale nie będą zachęcać do nauki. Nie musisz jednak wydawać od razu fortuny na dekoratora wnętrz. Dokładnie wyremontowane pomieszczenia ze ścianami o ciepłych kolorach i nowym wyposażeniu wystarczą.

Podstawa? Dobry lektor

Nawet najlepszy program nauczania i marketing na szeroką skalę nie wystarczą do przyciągnięcia chętnych, jeśli nie zatrudnisz dobrych lektorów. Taka osoba nie tylko powinna znać perfekcyjnie angielski, ale też umieć przekazywać wiedzę w ciekawy i zrozumiały sposób. W przypadku szkoły językowej dla dzieci, niezbędne są kompetencje porozumiewania się z najmłodszymi. Po skończonym kursie uczeń powinien oprócz słówek i gramatyki wynieść sprawność posługiwania się żywym językiem oraz chętnie rozmawiać po angielsku. Dobry nauczyciel może zachęcić do nauki, podczas gdy nieprzyjemna osobowość lektora lub jego brak wprawy w nauczaniu – skutecznie odstraszy. Dlatego właśnie rekrutacji pracowników należy poświęcić szczególnie dużo czasu i uwagi.

Przekonaj do siebie najmłodszych!

Coraz więcej rodziców korzysta z możliwości darmowych zajęć w wielu różnych szkołach, a ostateczną decyzję podejmuje dziecko. Dlatego pamiętaj – świetny program Ci się nie przyda, jeśli zajęcia będą prowadzone w sposób nudny. Dzieci szybko zapamiętują, ale też szybko zapominają. Łatwo się rozpraszają. Dlatego zaprojektowanie ciekawych zajęć dla najmłodszych wymaga naprawdę dużo pracy. Najlepsza nauka ma formę zabawy – budowanie z klocków, prace plastyczne, przygotowywanie przedstawień, rozmowy w grupie – a to wszystko w języku obcym. Dzięki temu dziecko ma naturalny kontakt z językiem, co w przyszłości zaowocuje w postaci biegłego porozumiewania się i pewnością siebie.

Postaw na odpowiednio wybrane metody nauczania i profesjonalnych lektorów, a na pewno szybko przyciągniesz do siebie grono stałych klientów!

5/5 – (1 głosów)