Wyobrażasz sobie zakupy w wielkometrażowym markecie bez wózka? Biorąc pod uwagę dużych rozmiarów listę, może to okazać się niezwykle trudne zadanie. Jak jednak wyposażyć sklep, by zaspokoił on potrzeby klientów? Nie ma sensu robić dużej nadwyżki wyposażenia, ponieważ jest to zbędny wydatek, który można przeznaczyć na dużo potrzebniejsze cele. Sprawdźmy dostępne wózki sklepowe i zastanówmy się, które będą najlepszą alternatywą.

Weźmiemy pod uwagę duże sklepy typu markety, gdyż to w nich najczęściej klienci korzystają z wózków. W przypadku mniejszych osiedlowych sklepów samoobsługowych, o wiele lepiej sprawdzą się zwykłe koszyki, które będą dużo wygodniejsze, niż wózki sklepowe.

Wózki sklepowe i ich niezawodność

Wózki sklepowe to nic nowego. Znamy je od wielu lat – dokładnie od momentu, w którym pojawiły się pierwsze supermarkety w większych miastach. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że już kilkudziesięciu lat wykorzystywane są podczas zakupów i zapewniają klientom sklepów komfort. Czasy się jednak zmieniają i technologia udostępnia nam coraz wytrzymalsze tworzywa lub rozwiązania. Warto zatem sięgać po konstrukcje, które wykorzystują certyfikowane elementy i materiały, by nie uległy szybkiemu zniszczeniu lub wyeksploatowaniu. W końcu uszkodzony wózek to też dyskomfort dla klientów, którzy chcą w spokoju zrobić zakupy.

Prosta konstrukcja gwarancją zadowolenia

Co, jeśli jednak jakiś model wózka ulegnie zniszczeniu? Niestety, takie rzeczy się zdarzają i nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Należy dodatkowo brać pod uwagę, że wózki sklepowe wykorzystują ruchome elementy, np. kółka, które pod naciskiem dużej ilości zakupów, dużo szybciej niszczą się niż w sytuacjach, gdy jedynie przewożą lekkie ładunki i niewielkie zakupy. Warto więc zainwestować w mało skomplikowane konstrukcje, których serwis i ewentualne naprawy będziemy w stanie wykonać we własnym zakresie. Z pewnością obniży to koszty eksploatacji i dodatkowo sprawi, że sam proces ewentualnej naprawy będzie dużo szybszy.

Personalizuj wózki przy pomocy nowoczesnych metod

Każdy sklep boryka się czasem z problemem kradzieży wózków. Jak najlepiej zabezpieczyć się na takie sytuacje? Personalizując ich elementy konstrukcji, np. plastikowe wstawki na boku. W jakim celu? Ponieważ dzięki temu, jeżeli wózek zniknie z Twojego sklepu i w okolicy ktoś zauważy go u sąsiada, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że odnajdziesz swoją własność i nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Bez elementu zdobienia ciężko będzie udowodnić fakt, że dany wózek pochodzi z Twojego sklepu.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Wózki sklepowe – zainwestuj w sprawdzony asortyment
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany