Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dziecięcy rower – zabawka czy środek transportu?

Dziecięcy rower – zabawka czy środek transportu?

Każdy kto ma dziecko w pewnym wieku zauważył potrzebę posiadania przez nie rowerka. W pewnym sensie rowery dla dzieci są potrzebą zaistnienia wśród rówieśników. Jeżeli inne dzieci z klasy mają rowery nasze dziecko też chce. Tak po prostu jest. W pewnym wieku dziecko ma wewnętrzną, nieświadomą potrzebę rozwoju. My jako rodzice powinniśmy je w tym wspierać.

Mniej więcej do piątego roku życia dziecko żyje pod pewnego rodzaju osłoną. Do tego czasu jest pod ścisłą kontrolą rodziców. Faktycznie, musi się w pewien sposób rozwijać ale bez przesady. Dajmy dziecku czas na bycie dzieckiem. Rowery dla dzieci umożliwiają tym rozwój. Po kilkudziesięciu bezowocnych próbach ucząc się jeździć dziecko staje się wewnętrznie silniejsze. Jest dumne z tego, że poradziło sobie z czymś samo.

Kiedy powinniśmy odłączyć boczne kółka?

Jak długo nasze pociechy powinny jeździć z bocznymi kółkami? Boczne kółka zapewniają naszym dzieciom bezpieczeństwo. Dzięki nim dzieci mają świadomość, że mimo przewrócenia się na bok oprą się na nich powstrzymując upadek. Rowery Romet posiadają w swojej ofercie regulowane kółka, tak aby były one coraz dalej od ziemi a zarazem były jak najrzadziej potrzebne.

Warto zauważyć, że odłączyć je musimy w odpowiednim czasie. Za wczesne odłączenie takowych od roweru skutkować będzie ciągłymi upadkami dziecka i co za tym idzie spadek wiary w swoje możliwości. Jeżeli odłączymy je zbyt późno dziecko nie zauważy tego, że wcześniej jeździło z nimi i również nie będzie miało z tego takiej satysfakcji. Trzeba więc wyczuć odpowiedni moment.

Czy rower służy dziecku jako zabawka?

Rowery dla dzieci są rzecz jasna do pewnego wieku wykorzystywane wyłącznie jako zabawka. Jazda na rowerze dla dzieci jest taką samą zabawą jak zabawa w chowanego itp. Maluchy nie traktują roweru jako pewnego rodzaju hobby itd. Rower dla dziecka jest zwyczajnie jedną z wielu zabawek, która ma mu przynosić radość. A to, że czasem się na nim przewróci i obedrze kolano jest już mniej istotne – taki element zabawy.

Kiedy dziecko zaczyna inaczej postrzegać rower?

Gdy nadchodzi czas szkolny dzieci na pewne rzeczy zaczynają patrzeć inaczej. Na zwykłe z pozoru Rowery Romet przestają patrzeć jako na zabawkę. Zaczynają zauważać, że za pomocą roweru mogą dojechać w pewne miejsca szybciej, mniej się męczą pokonując daną trasę czy też starają się aby ich środek lokomocji był jak najlepszy w stosunku do rowerów rówieśników.

Upragniony środek transportu?

Po paru ładnych latach większości z młodzieży zwyczajnie przestaje się chcieć chodzić wszędzie na pieszo. Jak wiadomo chłopcy chcieli by już mieć samochody, dziewczyny chciały by mieć chłopców z samochodem i każdy by był zadowolony. Niestety jednak to tak nie działa.

Dopóki taki młody człowiek nie może jeździć nawet motorowerem rower okazuje się jedynym wyjściem. Wtedy zaczyna się przeglądanie ofert aby mieć najlepszy pojazd. Póki co popularne Rowery Romet nie mając wyjścia muszą nam zastąpić te samochody, o których marzymy czy też chłopców z samochodami. Do pewnego czasu wszyscy są w tej dziedzinie równi.

Już nie tylko środek transportu!

Po pewnym czasie wielu z nich odkrywa magiczne wręcz działanie jakie przynosi rower. Okazuje się, że dla rowerzystów specjalnie budowane są ścieżki rowerowe wiodące przy różnego rodzaju atrakcjach turystycznych czy też to, że coraz więcej jest organizowanych amatorskich wyścigów. Na dobrą sprawę wtedy dopiero zaczyna się cała przygoda z kolarstwem. Przystąpienie do pierwszej grupy treningowej, pokonywanie siebie, uczucie towarzyszące młodemu człowiekowi podczas bicia własnych oraz cudzych rekordów staje się uzależnieniem. Aby zwiększać swoje szanse trenują coraz więcej, coraz ciężej, pokonują coraz większe dystanse w coraz krótszym czasie.

Chcąc się rozwijać stopniowo ci ludzie zaczynają inwestować w swój sprzęt. Zmieniając przykładowo pedały na lżejsze, kierownice, czy cały rower. Pierwsze zdobywane medale zdają okazują się być zapalnikiem. Zapalnikiem wybuchu mieszkanki jaką jest niepohamowana pasja połączona z rządzą wygrywania, bycia najlepszym w swojej kategorii. Ludzi z takim zapałem oglądamy później w wyścigach nie tylko krajowych ale i światowych. Nam pozostaje tylko podziwiać.

Oceń