Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Depilacja laserowa Vectus w Gdyni – skuteczny sposób na szybkie pozbycie się nadmiernego owłosienia

Depilacja laserowa Vectus w Gdyni – skuteczny sposób na szybkie pozbycie się nadmiernego owłosienia

Większość z nas zdaje sobie sprawę o konieczności pozbywania się nadmiernego owłosienia. Często zdarza się, że nieestetyczne włoski pozbawiają pewności siebie, co negatywnie wpływa na życie prywatne oraz zawodowe. Osiągnięcia współczesnej kosmetologii i medycyny sprawiły na szczęście, że usuwanie owłosienia stało się szybkie i skuteczne. Wśród różnych metod pozbywania się niechcianych włosków, depilacja laserowa wydaje się być najchętniej stosowanym rozwiązaniem.

Na chwilę obecną za najbardziej skuteczną i bezpieczną metodę usuwania niechcianych włosków należy uznać Laser diodowy Vectus. Z powodzeniem używa go Clinica Cosmetologica w Gdyni:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: +48 791 600 607

Więcej na stronie http://vectusgdynia.pl

Laser diodowy Vectus – co wyróżnia go na tle innych metod?

Zaawansowanie techniczne lasera diodowego Vectus sprawia, że zabiegi przy jego użyciu są jednymi z najbezpieczniejszych, najszybszych i najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. W porównaniu do innych sposobów Laser Vectus oferuje dużo wyższy komfort podczas zabiegu, co zdecydowanie wpływa na jego popularność. Dużym zainteresowaniem cieszy się w szczególności depilacja bikini laserem.

Laser diodowy Vectus jest owocem pracy wielu naukowców najbardziej znanej uczelni świata – Harvard University. Laser wykorzystuje wiele patentów, dzięki którym jest tak skuteczny. Jako pierwsze na świecie działa dzięki zastosowaniu fal o długości 810 mm. Jego działanie opiera się na selektywnej fototermolizie. Głowica lasera wytwarza wiązkę światła, które przedziera się przez warstwy skóry i wchłania się przez łodygę włosa. Powoduje to zniszczenie komórek macierzystych włosa, dzięki czemu ponownie nie odrasta.

Laser diodowy Vectus i jego skuteczność

Światło Lasera diodowego Vectus wnika głęboko przez skórę i jest wchłaniane przez mieszki włosowe. Skuteczność tego zabiegu wynosi blisko 95%. Ludzkie włosy są na różnych etapach wzrostu, dlatego też ich usunięcie za pomocą jednego zabiegu jest niemożliwe. O liczbie zabiegów decyduje specjalista, który określi fazy wzrostowe włosa i na ich podstawie dobierze ich optymalną liczbę.

Osiągnięcie trwałego usunięcia wszystkich włosków wymaga poddaniu się serii zabiegów. W większości przypadków wystarczy 4-6 serii zabiegów, które przeprowadzane są co 4-10 tygodni. Liczba koniecznych zabiegów jest ustalana indywidualnie na pierwszej konsultacji z kosmetologiem.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej?

 • Depilacja laserowa twarzy (depilacja laserowa wąsika), szyi i karku
 • Laserowa depilacja bikini
 • Depilacja laserowa rąk
 • Laserowa depilacja nóg, pośladków i tułowia
 • Chęć szybkiego i skutecznego pozbycia się nadmiernego owłosienia
 • Chęć poddania się zabiegowi o niskim ryzyku wystąpienia infekcji
 • Chęć poddania się zabiegowi, w wyniku którego pozbywamy się uczucia dyskomfortu pojawiającego się wraz z odrastaniem włosów
 • Brak możliwości zastosowania innej metody ze względu na zapalenie mieszków włosowych i wrastanie włosów, będące konsekwencją innych metod depilacji.

Opinia Eksperta:

Depilacja laserem diodowym Vectus jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się problemu wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych. Warto wiedzieć, że powyższe stany powodują bardzo nieprzyjemne skutki, takie jak podrażnienie, zaczerwienienie oraz swędzenie skóry. Laserowa depilacja sprawi, że raz na zawsze pozbędziemy się zbędnego owłosienia, pozwoli też na całkowite wyeliminowanie nieprzyjemnych skutków zapalenia mieszków włosowych i wrastania włosków – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog z Clinica Dermatologica.

Przeciwwskazania do poddania się zabiegowi

Przeciwwskazania są sprawą indywidualną, dlatego też nawet w przypadku ich wystąpienia, należy zgłosić się na konsultację z dermatologiem lub kosmetologiem. Kosmetolodzy z Clinica Cosmetologica w Gdyni zapraszają na bezpłatną wizytę w razie jakichkolwiek wątpliwości. Występowanie poniższych przeciwwskazań nie zawsze oznacza bowiem konieczność rezygnacji z zabiegu. Najczęstszymi przeciwwskazaniami są:

 • Aktywne infekcje w obrębie miejsc poddawanych zabiegowi depilacji laserowej
 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Choroby pęcherzowe skóry
 • Posiadanie świeżej opalenizny
 • Skłonność do bliznowacenia się tkanki skórnej
 • Występowanie licznych przebarwień skóry, oraz bielactwo
 • Podrażnienia i stany zapalne w obrębie miejsc poddawanych zabiegowi
 • Łuszczyca skóry

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przygotowania do zabiegu powinny rozpocząć się na co najmniej 4 tygodnie przed pierwszą zaplanowaną wizytą.  Nie powinno się też stosować kremów oraz kosmetyków z witaminami A i C, oraz kwasami owocowymi. Zakazane jest też stosowanie leków fotoalergicznych oraz fototoksycznych, a także ziół (dziurawiec, skrzyp, nagietek). Skóra powinna być dobrze nawilżona i wolna od podrażnień. Bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić wybrane miejsce za pomocą zwykłej maszynki do golenia.


5/5 – (1 głosów)