Together Magazyn » Więcej » Kuchnia » Czy polscy uczniowie pobiją rekord Jamie’go Olivier’a?

Czy polscy uczniowie pobiją rekord Jamie’go Olivier’a?

Czy polscy uczniowie pobiją rekord Jamie’go Olivier’a?

W maju 2014 roku Jamie Olivier, brytyjski kucharz, autor programów i książek kulinarnych z Wielkiej Brytanii, ustanowił rekord w największej lekcji zdrowego gotowania. Uczniowie klas 0-3 w całej Polsce próbowali pobić jego osiągnięcie
w listopadzie ubiegłego roku. Czy im się udało? Dowiemy się tego już niebawem. Niezależnie od wyniku zabawa trwa. Polskie dzieci przystępują do kolejnego podejścia
i przed nimi kolejne śniadaniowe wyzwanie, bo chcą pokazać całemu światu, że są najlepsze i nie dadzą się nikomu wyprzedzić. Już dziś szkoły podstawowe z całego kraju mogą zgłaszać się do kolejnej próby bicia rekordu, która odbędzie się 6 listopada 2015 roku. Wydarzenie jest realizowane w ramach programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia. Taka nauka to świetna zabawa.

Piąta jubileuszowa edycja programu Śniadanie Daje Moc zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy programu przygotowują dla szkół wiele atrakcji, w tym wyjątkowe wydarzenie, jakim jest kolejna próba bicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Rekrutacja szkół zainteresowanych tak niezwykłą formą edukacji prozdrowotnej rusza już teraz. Dyrektorzy i nauczyciele już dziś mogą zgłaszać szkoły do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Aby przystąpić do próby bicia Rekordu Guinnessa wystarczy e-mailowo zgłosić udział szkoły na adres: sniadaniedajemoc@gardenofwords.pl Warto sprawdzić, czy szkoła Twojego dziecka zgłosiła się do tego wydarzenia.

Ogólnopolskie bicie Rekordu Guinnessa odbędzie się 6 listopada br. o godzinie 10.00, czyli w Dniu Śniadanie Daje Moc, który na stałe wpisał się w kalendarz szkolny. Wydarzenie odbędzie się w tym samym czasie we wszystkich zgłoszonych szkołach podstawowych z całej Polski. Zadaniem uczestników będzie zrealizowanie tego samego scenariusza lekcji gotowania, podczas której uczniowie przy wsparciu nauczycieli i rodziców przygotują smaczne potrawy śniadaniowe.

W tym roku ponownie przystępujemy do ogólnopolskiej próby bicia Rekordu Guinnessa. Jamie Olivier wysoko zawiesił poprzeczkę. Wierzymy, że w tym roku wspólnie z polskimi szkołami nie tylko uda nam się pobić jego rekord, ale również osiągnąć tak wysoki wynik, żeby nikt nie mógł odebrać nam tego tytułu – mówi Ewa Gayny, przedstawicielka Partnerstwa dla Zdrowia.

Śniadaniowy Rekord Guinnessa 2014

W listopadzie 2014 roku uczniowie klas 0-3 klas szkół podstawowych w całej Polsce po raz pierwszy próbowali pobić Rekord Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Podczas tego wydarzenia na ławkach szkolnych zamiast zeszytów i książek pojawiły się zdrowe
i smaczne potrawy przygotowane zgodnie z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Mali kucharze przygotowali m.in. wesołe rzeźby twarożkowe, kolorowe kanapki oraz pyszne szaszłyki owocowe. Organizatorzy czekają na oficjalne wyniki bicia tego rekordu przez polskie dzieci. Jeśli rekord nie został pobity – kolejna szansa przed nimi w tym roku 6 listopada. Nie czekaj, zgłoś udział szkoły już dziś! Połączmy siły i w listopadzie kolejny raz pobijmy śniadaniowy Rekord Guinnessa!

Ogólnopolski Rekord Guinnessa 2014 – fotorelacja

Zapraszamy do programu Śniadanie Daje Moc i do zgłaszania szkół do bicia śniadaniowego Rekordu Guinnessa w nowym roku szkolnym!

Więcej na www.sniadaniedajemoc.pl

Program Śniadanie Daje Moc w skrócie:

  • Organizator programu: Partnerstwo dla Zdrowia – koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka, od 2006 roku przeciwdziała niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propaguje wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe. Działania Partnerstwa obejmują dwa filary. Pierwszy to tworzenie produktów z misją społeczną. Drugi zaś to działania edukacyjne – program Śniadanie Daje Moc.

  • Najważniejsze cele programu:

  1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;

  2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;

  3. Edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

  • Główne działania programu:

  1. Kluby Śniadanie Daje Moc – kluby śniadaniowe zakładane w klasach, w ramach których nauczyciele prowadzą lekcje edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka, na podstawie scenariuszy w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka.

  2. 8 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc – najważniejszy dzień w projekcie, podczas którego najmłodsi wspierani przez dorosłych przygotowują i jedzą wspólne śniadanie w klasie. W ten sposób nie tylko kadra pedagogiczna, ale także rodzice angażują się w kwestie żywienia dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

  • Patroni honorowi: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Rzecznik Praw Dziecka

  • Patroni regionalni programu: Dolnośląski Kurator Oświaty, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Lubuski Kurator Oświaty, Łódzki Kurator Oświaty, Małopolskie Kurator Oświaty, Mazowiecki Kurator Oświaty, Opolski Kurator Oświaty, Pomorski Kurator Oświaty, Śląskie Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Wielkopolski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty

 

Oceń