Together Magazyn » Aktualności » Akademia Event Managera

Akademia Event Managera

6 dni intensywnego szkolenia, połączenie teorii i ciekawych warsztatów, spotkania z doświadczonymi praktykami z branży i zadanie projektowe. Wszystko to czeka

na uczestników Akademii Event Managera, która rozpocznie się 22 października i potrwa do 20 listopada. Wydarzenie organizowane jest przez Event Talent i Skills You Need.

Akademia adresowana jest do każdego kto choć raz miał okazję lub ma w planach organizację: konferencji i sympozjów / targów i spotkań branżowych / pokazów i premier produktów / eventów dla klientów / szkoleń i kursów / spotkań integracyjnych i motywacyjnych dla pracowników / jubileuszy i wydarzeń firmowych. Jej adresatami są również osoby, chcące usystematyzować swoją wiedzę przed założeniem własnej agencji eventowej lub wykreowaniem autorskiego eventu.

Każdego dnia Akademii jej uczestnicy będą mogli nauczyć się wszystkiego co niezbędne w pracy profesjonalnego Event Managera. Swoją wiedzą i doświadczeniem służyć będzie dziesięciu prelegentów.

Każdy z uczestników będzie miał okazję sprawdzić zdobyte umiejętności podczas praktycznych warsztatów oraz wykonując a następnie omawiając razem z organizatorami wykonany projekt eventu.

– Postanowiliśmy, że podczas Akademii każdy jej uczestnik będzie musiał opracować swój własny projekt eventu od A do Z. Dlaczego? Ponieważ sama kiedyś uczestniczyłam w przeróżnych szkoleniach i wiem, jak trudno jest potem zdobytą wiedze przełożyć na konkretne zadanie. My chcemy pomóc naszym uczestnikom i w trakcie trwania Akademii, umożliwiamy im opracowanie pełnego projektu eventu (czy to będzie projekt zorganizowania konferencji, prezentacji produktu, czy koncertu, każdy zdecyduje sam). Ostatniego dnia zaś uczestnicy Akademii będą mieli okazję przedstawić nam swoje pomysły i wspólnie je omówimy wskazując ich zalety i wady – mówi Dorota Połom jedna z prelegentek Akademii Event Managera

baner_ostateczna-wersja

Akademia jako jedna z nielicznych w Polsce posiada tak bogaty program zajęć z zakresu event managmentu. 45 godzin zajęć rozłożonych w systemie co drugiego weekendu pozwala nie tylko zdobyć wiedzę ale również utrwalić ją sobie i zweryfikować, podczas wykonywania projektu. Zajęcia z wielu dziedzin od pomysłu na event i jego wizualna oprawę, przez kosztorysy i współpracę z mediami, po pozyskiwanie inwestorów czy sponsorów dadzą uczestnikom zarówno wiedzę jak i umiejętności praktyczne, które przygotują każdego do pracy w zawodzie Event Managera.

– Naszym pomysłem na Akademie Event Menagera jest stworzenie instytucji kompleksowo przygotowującej chętnych do pracy przy eventach. Nie chcemy skupiać się jedynie na osobach chętnych do pracy przy ich organizacji – brakuje na naszym rynku szkoleń i nauki  w kierunkach technik oświetlacz, dźwiękowiec czy technik sceniczny. Dlatego chcemy umożliwić zainteresowanym, zdobywanie tej wiedzy poprzez organizację kursów a w późniejszym czasie może i w naszej stacjonarnej Akademii. 

W najbliższym czasie chcemy także uruchomić Szkolenia dla Event Menagerów w innych miastach w Polsce – myślimy o Olsztynie, Toruniu i Poznaniu – mówi Bartosz Kłopotek-Główczewski, producent, event manager, wieloletni kierownik produkcji w Telewizji Polsat.

Wydarzenie odbędzie się w Operze Leśnej w Sopocie. Obiekt ten znany jest z dużych wydarzeń kulturalnych, jak chociażby festiwal Top Trendy. Jest to również jedyna okazja

by poznać tak duże i znane eventowe venue od strony backstage i zaznajomić się z technicznymi zagadnieniami procesu przygotowywania wydarzenia kulturalnego.

Akademia Event Managera skierowana jest również do osób, chcących usystematyzować swoją wiedzę przed założeniem własnej agencji eventowej lub wykreowaniem autorskiego eventu.

– Kiedy pięć lat temu wkraczałem na rynek eventowy ze swoim pierwszym autorskim projektem, nie było niestety możliwości odbycia szkolenia czy kursu z takim programem, który mógłby przygotować mnie na róznego rodzaju ‘schody’ w tej branży. Po dziesiątkach zorganizowanych eventów i błędów, które przy nich popełniłem, pojawiła się w mojej głowie myśl aby stworzyć miejsce dla osób które tak jak ja chciałyby działać w branży eventowej. Miejsce, gdzie błędy innych staną się dla wskazówką i przestrogą a sukcesy – inspiracją do działania. Dlatego właśnie uważam, że Akademia Event Managera to doskonały wybór dla wszystkich związanych z branżą eventową – przekonuje Daniel,Kulaszewicz, jeden z inicjatorów projektu. 

Akademia zakończy się omówieniem projektu jak i wydaniem certyfikatu, opisującego zakres zdobytej wiedzy.

Aby zarejestrować się na Akademię Event Managera należy wejść na www.eventmanager.evenea.pl.

Warto również śledzić stronę i profile społecznościowe organizatorów:

www.akademiaeventmanager.pl

www.facebook.com/AkademiaEventManagera

Oceń