Together Magazyn » Aktualności » ColorLove LENKOWO coraz bliżej

ColorLove LENKOWO coraz bliżej

Podkrakowskie Wrząsowice już niedługo będą mogły pochwalić się ColorLovym Przedszkolem. Zdobywca nagrody głównej w konkursie przechodzi właśnie zewnętrzną metamorfozę, ufundowaną przez firmę Baumit. Prace postępują, a lokalna społeczność z przedszkolakami na czele już nie może doczekać się finalnego efektu.

Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO z Wrząsowic to jeden z dwóch laureatów akcji ColorLove Przedszkole. Placówka triumfowała w rejonie Krakowa. Drugim bohaterem jest Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka z Sychowa, który pokonał konkurencję w rejonie Trójmiasta. Nagrodą główną za zwycięstwo, ufundowaną przez firmę Baumit, jest przemalowanie elewacji, dzięki któremu przedszkola zyskają nowe, odświeżone oblicze.

Zmiany na lepsze

Po kilkumiesięcznym okresie przygotowań, metamorfoza LENKOWA z fazy projektowej weszła w etap realizacji. Robotnicy dwoją się i troją, by podopieczni przedszkola jak najszybciej mogli cieszyć się finalnym efektem prac elewacyjnych. Stonowaną dotąd kolorystykę ścian zewnętrznych z zielenią w roli głównej powoli wypiera prawdziwa feeria nasyconych barw, stopniowo przechodzących w odcienie pastelowe. Nieregularna, nowoczesna bryła budynku wręcz zaprasza do zabawy kolorami, stosowania kontrastów i wyrazistych połączeń.

Ściany farbą malowanea

O nowy image przedszkola dba firma Baumit fundator metamorfozy. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem w obszarze produktów fasadowych doskonale wie, która farba najlepiej sprawdzi się na elewacji przedszkola we Wrząsowicach.

Do projektu desygnowaliśmy silnie kryjącą farbę klasy Premium StarColor, wręcz wyspecjalizowaną w malowaniu renowacyjnym. Przy jej zastosowaniu możemy bardzo sprawnie uzyskać emanujący kolorami efekt wysoce odporny na warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia, który będzie towarzyszył maluchom lokalnej społeczności nie tylko przez pierwsze miesiące po wyschnięciu farby. Co ważne, elewacja będzie teraz skutecznie chroniona przed atakiem glonów, grzybów i pleśni, a na straży najciemniejszych odcieni staną specjalne Cool Pigmenty, chroniące elewację przed skutkami nadmiernego nagrzania promieniami słonecznymi mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu firmy Baumit.

ColorLove otoczenie

Prawidłowy rozwój dziecka jest uzależniony od wielu czynników, a wśród nich jednym z najważniejszych jest otoczenie. To z niego maluchy czerpią wiedzę o świecie, pomysły oraz wzorce do działania. Świadoma tego faktu firma Baumit postanowiła nieco ubarwić miejsce, w którym codziennie przebywają przedszkolaki. – Wierzymy, że tętniące kolorami przedszkole pozytywnie wpłynie na jego podopiecznych, ich aktywność oraz kreatywne postrzeganie świata. Kto wie, być może dzięki temu w przyszłości staną się twórczymi ludźmi, gotowymi zmieniać go na lepsze… mówi Aleksandra Gilewska.

Wychowankowie LENKOWA już nie mogą doczekać się końca prac elewacyjnych. Aby osłodzić im ten czas, firma Baumit przekazała maluchom farbki, kredki, wielkoformatowe kolorowanki drukowane i bloki rysunkowe. Kto jak kto, ale dzieci dobrze wiedzą, jak je wykorzystać. Teraz, jak na podopiecznych przedszkola artystycznego przystało, przelewają na papier swoje wizje ColorLovego świata i ćwiczą twórczą fantazję.

Inicjatywa firmy Baumit to projekt, u podstaw którego leży dążenie do podnoszenia jakości otoczenia, w którym swój czas spędzają najmłodsi, a pośrednio także uatrakcyjnienie lokalnego krajobrazu. Dzięki współpracy z wieloma osobami, uznany producent chemii budowlanej tworzy fundamenty pod kreatywność przedszkolaków. Bo przyszłość dziecka ma swój początek właśnie tu i teraz!

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Od 1994 r. firma jest obecna również w Polsce, gdzie aktualnie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

baumit_przedszkole_wrzasowice_przed_metamorfoza
Oceń