Together Magazyn » Aktualności » Wielki świat z małych klocków na PGE Arenie

Wielki świat z małych klocków na PGE Arenie

W dniach od 6 maja do 21 czerwca w gdańskiej Fun Arenie, można było zwiedzać Wystawę Budowli z Klocków Lego. Nie była to zwykła wystawa, lecz prawdziwa rekonstrukcja dziesięcioleci naszej historii. Stanowiła ona zatem wyjątkowe połączenie walorów rekreacyjnych i edukacyjnych.

W 1958 roku opatentowano system klocków Lego, który szturmem zdobył światowe rynki, stając się kultową formą zabawy, nie tylko zresztą dla dzieci. Miłośnicy duńskich klocków mieszkają w dziesiątkach krajów na całym świecie, w tym również oczywiście i w Polsce. Charakterystyczne logo klocków, znane niegdyś głównie ze sklepów Peweksu i zagranicznych reklam, jest znakomicie odbierane także i w naszym kraju. Nowe pokolenia miłośników klocków Lego, wraz ze starszymi pasjonatami tego systemu, wspólnie się uczą, bawią i relaksują, budując wyjątkowe konstrukcje.

Organizatorzy wystawy w Fun Arenie – największej tego typu imprezy w Polsce – przygotowali nie lada atrakcje dla osób w różnym wieku. Na 1500 metrów kwadratowych wykonano niemal 100 różnorodnych makiet, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom. Starsi zwiedzający na pewno zainteresują się odtworzeniem realiów czasów PRL-u za pomocą klocków Lego. Zbudowano, między innymi, klasyczne radiowozy milicyjne czy samochody strażackie, a nawet zrekonstruowano epizody z codziennego życia, jak kolejki w sklepach. Warto również zwrócić uwagę na historyczne wydarzenia uwiecznione poprzez makiety z klocków. Przykładami mogą być wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, zburzenie Muru Berlińskiego czy podbój Księżyca.

Wrażenie robiła makieta miasta z linią kolejową czy budynek Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, podobnie jak wierne odtworzenie transatlantyku Titanic, do budowy którego zużyto około 500 tys. klocków. Takie żywe lekcje historii najlepiej zapadają w pamięć dzieci, dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Oprócz zwiedzania samej wystawy, dzieci mogły również spróbować stworzyć własne konstrukcje w Fun Parku – placu zabaw dla najmłodszych. Wystawa Budowli z Klocków Lego to znakomity sposób na połączenie nauki z dobrą zabawą i rozrywką dla całej rodziny.

Bilety

Pon.–pt.:

9.00–16.00 – 15 zł/osoba; 16.00–19.30 – 19 zł/osoba; 19.30–21.00 – 12 zł/osoba

Sob.:

9.00–21.00 – 19 zł/osoba

Bilety zbiorowe (2 + 2 i więcej, min. 4 osoby, w tym maks. 2 osoby dorosłe) – 15 zł/osoba

Nd.:

10.00–20:00 – 19 zł/osoba

Bilety zbiorowe (2 + 2 i więcej, min. 4 osoby, w tym maks. 2 osoby dorosłe) – 15 zł/osoba

Dzieci o wzroście do 95 cm – wstęp darmowy

Grupy zorganizowane (np. szkoły, przedszkola)

Pon.–pt.:

Co najmniej 10 osób – 12 zł/osoba

Grupy zorganizowane (minimum 10 osób) z ważnym w danym dniu biletem na zwiedzanie stadionu – 10 zł/osoba

Oceń