Together Magazyn » Aktualności » Co powinien mieć dobry robot sprzątający? Poznaj funkcje odkurzaczy iROBOT
zalety i funkcje dobrego robota sprzątającego

Co powinien mieć dobry robot sprzątający? Poznaj funkcje odkurzaczy iROBOT

Robot sprzątający to urządzenie, które pozwala zapomnieć o porządkach! W ostatnich latach automatyzacja odkurzaczy tego typu poczyniła ogromny postęp i najbardziej zaawansowane modele wymagają już minimalnej interwencji użytkownika. Prym we wprowadzaniu innowacji wiedzie jeden z czołowych producentów, czyli iRobot. Jakie są najciekawsze funkcje odkurzaczy automatycznych tej marki? Czas się o tym przekonać!

Jak się zmieniały roboty sprzątające?

Jeszcze kilka lat temu podstawowe modele robotów sprzątających wymagały dużej asysty użytkownika praktycznie na każdym etapie sprzątania. Próżno było szukać możliwości ustawienia harmonogramu sprzątania lub różnego rodzaju czujników, które pozwolą uniknąć zderzenia z przeszkodami. Dzisiaj tego typu rozwiązania znajdziemy nawet w prostszych modelach robotów sprzątających! Dlatego jeśli nasz poprzedni odkurzacz ma już kilka lat, warto wymienić go na nowszy.

Czym kierować się przy wyborze urządzenia? Dobrze założyć budżet, którego chcemy się trzymać. Zwykle im więcej innowacji – tym więcej musimy zapłacić. Kwota 2000 zł daje już sporo możliwości, chociaż za najlepsze urządzenia zapłacimy i dwa razy tyle. Ustalając przedział cenowy, jakiego chcemy się trzymać, nie możemy zapominać o tym, że odkurzacz automatyczny to inwestycja na kilka lat regularnego sprzątania. Lepiej postawić na zautomatyzowane rozwiązania, które maksymalnie nas odciążą.

Przeglądając parametry odkurzaczy automatycznych, warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • możliwość ustawiania harmonogramu pracy;
  • łatwe sterowanie – w tym z pomocą asystentów głosowych lub aplikacji;
  • możliwość personalizacji ustawień – np. ustawiania stref zakazanych;
  • zastosowane czujniki;
  • głośność pracy;
  • automatyczny powrót do stacji dokującej;
  • czas ładowania;
  • zastosowane zabezpieczenia.

To tylko niektóre z kwestii, którym dobrze przyjrzeć się uważnie przed zakupem. W opisach najnowszych modeli znajdziemy jednak szereg technologii ułatwiających dbanie o porządek w domu. Które z nich brzmią najciekawiej? Przyjrzyjmy im się dokładniej!

Najciekawsze funkcje odkurzaczy iRobot

Marka iRobot nieustannie stawia na innowacje – i to widać w każdym kolejnym wprowadzanym na rynek modelu. Jakie najciekawsze technologie może zaoferować ten producent?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na stację ładująco-czyszczącą Clean Base. Odkurzacz sam opróżnia zbiornik na kurz. Po stronie użytkownika pozostaje tylko wymiana worków w bazie – raz na dwa miesiące.

Odkurzacze automatyczne mocno rozwinęły się także pod względem sterowania. Dzisiaj wieloma modelami można zarządzać przez aplikację lub dzięki komendom głosowym – sprzęty są kompatybilne z asystentami głosowymi.

Dużo lepiej opracowana jest również nawigacja – roboty tworzą własne mapy, a także – uczą się rozpoznawać i omijać przeszkody. Warto również podkreślić lepszą orientację odkurzacza w planie mieszkania: możemy tworzyć oddzielne harmonogramy sprzątania dla każdego pomieszczenia.

Znika też problem z nieadekwatnymi funkcjami odkurzacza. Najnowsze modele mogą automatycznie pobierać aktualizacje, włączające nowe możliwości.

To wszystko sprawia, że odkurzacze automatyczne iRobot w sklepie MediaMarkt są jednymi z najchętniej wybieranych urządzeń, które pomagają zadbać o porządek w domu. Dopracowane, zaawansowane funkcje oznaczają mniejszą konieczność asystowania przy sprzątaniu – odkurzacz sam zajmie się porządkowaniem, zostawiając nam sporo wolnego czasu na przyjemności!

Oceń