Together Magazyn » Aktualności » Chillout Classic – ponownie w Mieście Aniołów

Chillout Classic – ponownie w Mieście Aniołów

Fani muzyki klasycznej pokochali Chillout Classic – koncerty kwartetu smyczkowego Baltic, które  cieszą się rosnącą popularnością w Trójmieście.

Spotkania z kwartetem mają kameralny charakter. Goście przychodzą aby się zrelaksować, daremno więc szukać wśród nich galowych strojów lub misternych fryzur. Na „sali koncertowej” królują wygodne ubrania, a modnym dodatkiem są śpiwory i miękkie poduszki. Chillout Classic odbywa się całkiem lub na pół leżąco. Do dyspozycji gości są leżaki oraz wygodne sofy, a w pomieszczeniu panuje ciemność. Wszystko po to, aby stworzyć przestrzeń i atmosferę, która skłania do odprężenia i takiego przeżywania muzyki, które w pełni angażuje zmysły. Melodie z początku wesołe i żywe stopniowo tracą tempo, cichną i jednocześnie wyciszają widownię, która wpada w delikatny trans. Podróż przez kolejne utwory to również wyprawa w głąb siebie, do wszystkich zasobów emocji, wspomnień, a nawet sennych marzeń, które wywołuje muzyka.

O doświadczeniach jakie płyną z koncertów Chillout Classic nie da się opowiedzieć, są bowiem tak nieuchwytne jak melodie grane przez czterech zdolnych muzyków, tworzących ten niezwykły spektakl. Na widowni, obok dorosłych znalazły się również dzieci – nawet żywe i ruchliwe maluchy uległy  nastrojowi Chillout’u.

Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji wybrać się na taki koncert, przypominamy, że kolejny sezon rozpocznie się we wrześniu – pierwszy koncert 27-go w Mieście Aniołów. Bilety można nabyć pod adresem: http://www.baltickwartet.pl/koncerty/chillout-classic.

3 lipca zapraszamy na nieco odmienny koncert kwartetu Baltic – „Muzyka filmowa z Oskarem w tle”, który odbędzie się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Bilety można nabyć na stronie : www.balticwartet.pl

Oceń