Strona główna » Art. zewnętrzny » Catering dietetyczny – czym kierować się przy wyborze firmy?

Catering dietetyczny – czym kierować się przy wyborze firmy?

Za przykładem celebrytów, trenerów fitness i sportowców, podąża coraz więcej Polaków. Chodzi o zmianę codziennych nawyków żywieniowych i korzystanie z popularnej oferty doboru indywidualnego menu, jaką jest dieta pudełkowa. Ten rodzaj cateringu wprowadza coraz więcej firm działających zarówno na terenie całego kraju, jak i małych lokali gastronomicznych ze zdrowymi posiłkami. Jak zatem wybrać catering dostosowany do naszych potrzeb i portfela?

Od czego zacząć przygodę z dietą pudełkową?

Catering dietetyczny dostosowany jest do wymagań klienta. Zwykle firmy posiadające tego typu usługi, mają kilka opcji posiłku do wyboru. Manu skrojone na miarę przeznaczone jest zarówno dla wegetarian, diabetyków, kobiet w ciąży, osób cierpiących na hashimoto, wegan oraz sportowców, którzy intensywnie trenują. Każdy z nas ma inne potrzeby energetyczne i inne upodobania żywieniowe. Warto korzystać z cateringu, który na początku daje możliwość indywidualnego dostosowania diety. Firmy posługują się ankietami on line, wywiadem w formie elektronicznej, lub oferują kontakt z wykwalifikowanym dietetykiem. Zatem na początku powinniśmy mieć możliwość wyboru diety. Na kolejnym etapie wybieramy gotowe dania z menu i mamy też możliwość modyfikacji składników. Warto wybrać usługę, w której dieta pudełkowa zarządzana jest przez konto klienta. Z odpowiednim wyprzedzeniem, zwykle dzień wcześniej możemy zmienić składniki lub rodzaj posiłku. Dobrze jest sprawdzić, czy firma cateringowa dostarcza posiłki pod wskazany adres: do domu lub do pracy. 

Estetyczne opakowanie i zdrowe jedzenie: oto sekret zbilansowanej diety 

Pięć zdrowych, zbilansowanych posiłków jest w stanie dostarczyć nam odpowiednią liczbę kalorii i składników odżywczych każdego dnia. Dieta pudełkowa powinna być smaczna i zdrowa. Wówczas wytrwamy w postanowieniach zrzucenia kilogramów lub w utrzymaniu prawidłowej wagi. Wybierając firmę cateringową sprawdźmy przykładowe menu. Nawet najsmaczniejsze posiłki mogą po pewnym czasie się znudzić, dlatego wiele firm oferuje opcję modyfikacji składników przy zachowaniu tej samej kaloryczności. Elastyczne i indywidualne podejście do klienta jest niewątpliwą zaletą, jaką może poszczycić się catering dietetyczny. Samodzielne przyrządzanie posiłków w przypadku osób zapracowanych, jest trudne. Natomiast dieta pudełkowa daje szansę na skuteczną odmianę stylu życia. Estetycznie pakowane dania zachęcają do jedzenia, sycą nie tylko żołądek ale i zmysły. Dobra firma cateringowa dba o estetykę potraw i kompozycję składników. Jemy także oczami, więc kolorowe posiłki sprawią, że nie będziemy odczuwać głodu.

Diety do zadań specjalnych – firmy cateringowe w trosce o nasze zdrowie

Dieta pudełkowa zalecana jest nie tylko osobom, które chcą schudnąć. Kobieta, która dowiaduje się, że jest w ciąży, nie zmieni z dnia na dzień swoich nawyków żywieniowych. Tym bardziej, gdy chce jak najdłużej pracować do momentu porodu. Catering dietetyczny dla ciężarnych powinien być wyjątkowo dobrze dobrany. Wybierając dostawcę jedzenia w pudełkach, warto sprawdzić, czy korzysta ze świeżych produktów, ze sprawdzonych źródeł. Podobna sytuacja dotyczy osób z hashimoto. Przy problemach z tarczycą szczególnie zalecane są produkty naturalne, niemodyfikowane. Dobry catering dietetyczny uwzględnia te wszystkie czynniki. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach – PrimaFoodCatering.pl

Oceń