Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Buty dla dzieci

Buty dla dzieci

Dzieciaki szybko wyrastają z kupowanego im obuwia. Czy warto inwestować wobec tego, w drogie markowe buty?

Czy warto stawiać na drogie marki
Często zdarza się, że w ciągu jednego sezonu stopa dziecka potrafi urosnąć nawet o cały rozmiar i na przykład buty zimowe kupione jesienią, już w styczniu nie będą się nadawały. Kupowanie obuwia „na zapas” zbyt dużego to zły pomysł – nie będzie ono spełniało swojej funkcji. Za ciasne buciki także są niedopuszczalne. Trzeba po prostu pogodzić się z tym, że dziecko wyrosło z butów i zainwestować w nowe. Dlatego też nie warto w przypadku dzieci, inwestować w markowe obuwie, które będzie kosztowało naprawdę dużo. Tym bardziej, że wybór butów jest bardzo szeroki i bez trudu każdy rodzic znajdzie coś dla swojej pociechy. Kupno niemarkowego obuwia nie oznacza jednak zakupu butów, których jakość jest niższa. Odpowiednio dopasowane, wyprofilowane, porządne buy zapewnią dziecku prawidłowy rozwój stopy, a to bardzo ważne.

Jakie buty kupić dziecku
Przede wszystkim warto stawiać na jakość. Oczywiście, na basen możemy wybrać plastikowe klapki, a na w-f – zwykłe trampki, ale na co dzień starajmy się szukać obuwia skórzanego, które pozwoli stopie oddychać. Niezwykle ważne jest dopasowanie rozmiaru. Kupowanie butów z dziećmi jest trudne, ponieważ są one marudne, nie zawsze potrafią powiedzieć czy but jest wygodny czy też je uwiera. Dziecku trzeba się kazać przejść w obuwiu, sprawdzić czy buty nie klapią, a także czy jest w nich odrobinę luzu, tyle, żeby wsunąć palec między tył buta a piętę. Warto też zwrócić uwagę na sposób wyprofilowania podeszwy i wnętrza buta – polecane jest obuwie typu „relax”, które kształtem dopasowuje się do naturalnych krzywizn stopy. Oczywiście dzieciom nie kupujemy butów na obcasie, nie jest też dobrym pomysłem but ze zwężanym noskiem. Dziecko i sposób jego chodzenia powinno się uważne obserwować. To w dzieciństwie bowiem ujawnia się wiele wad postawy, takich jak płaskostopie czy stopy płasko-koślawe. Za te wady może być także odpowiedzialne źle dopasowane obuwie. Z drugiej strony, dobrze wyprofilowany but, zaopatrzony we wkładkę ortopedyczną może znacząco przyczynić się do tego, że dziecko z wady wyjdzie.

Nie ma najmniejszego problemu, żeby obuwie dla malucha znaleźć przez Internet. Oszczędzi nam to wizyty w sklepie obuwniczym i buntu malucha, który często się przy tej okazji zdarza. Żeby kupić buty bez mierzenia, należy dobrze obmierzyć stopę – najlepiej odrysować ją na kartce papieru i wtedy zmierzyć jej długość i szerokość. Ważna jest też wysokość podbicia. Kupując buty zimowe pamiętajmy, że najprawdopodobniej będziemy chcieli zmieścić do nich jeszcze grubą skarpetkę, więc nie mogą być idealnie dopasowane do stopy. Ogromny wybór obuwia dziecięcego dostępny jest na stronie https://allegro.pl/kategoria/obuwie-25952. Znajdziemy tam mnóstwo różnych modeli, kolorów, obuwie używane jak i nowe. Warto zajrzeć i poszukać czegoś, co idealnie przyda się naszemu dziecku. Dobrym pomysłem jest też wystawienie na sprzedaż tych bucików, z których nasza pociecha już zdążyła wyrosnąć. Na Allegro.pl na pewno wielu jest rodziców takich jak my, poszukujących butów, które będą ładne i funkcjonalne, ale w rozsądnej cenie.

5/5 – (1 głosów)