Strona główna » Sport » Bieg św. Dominika w Gdańsku, 2.08.2014

Bieg św. Dominika w Gdańsku, 2.08.2014

W tym roku po raz 21 rozegrano w Gdańsku Bieg św. Dominika, czyli cykliczną imprezę, która gromadzi rzesze miłośników biegania – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W sobotnie popołudnie 2 sierpnia br. Gdańsk stał się zatem stolicą biegaczy i fanów tego sportu. Głównym organizatorem imprezy był KL Lechia Gdańsk. Mimo ekstremalnie trudnych warunków pogodowych, w biegu uczestniczyło ponad 2 tysiące zawodników, którzy startowali w sześciu konkurencjach. Warto podkreślić, że już w samym prologu pod hasłem „Goń św. Dominika” wzięło udział ponad tysiąc biegaczy! Choć wyniki nie były najistotniejsze, naprzeciw tropikalnym upałom dzielnie stanęło wielu śmiałków, dla których liczyła się przede wszystkim sportowa rywalizacja. Na wszystkich czekała darmowa woda a propagowanie idei sportu i zdrowego stylu życia znalazło zatem szeroki odzew, co musi cieszyć.

Warto podkreślić, że nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwało wielu przedstawicieli organizatorów. Wyzwaniem tegorocznej edycji Biegu św. Dominika była nie tylko wysoka temperatura, ale i duża wilgotność powietrza, która nie ułatwiała rywalizacji. Organizatorzy stanęli jednak na wysokości zadania, zapewniając wszystkim zawodnikom optymalne warunki i zabezpieczenie medyczne. Licznie zgromadzona publiczność mogła więc oklaskiwać prawdziwych sportowców, którzy potrafią walczyć w każdych warunkach. Trasę biegu wyznaczała pętla w ciągu ulic Długiej (linia start/meta), Garbary, Ogarnej i Mieszczańskiej.

Wyniki tegorocznego Biegu św. Dominika prezentują się następująco:

 

Bieg kobiet na 5 km

1. Aleksandra Lisowska

2. Marta Krawczyńska

3. Izabela Zaniewska

Bieg mężczyzn na 5 km

1. Daniel Pek

2. Patryk Sowiński

3. Mariusz Borychowski

Mistrzostwa Polski Mężczyzn na 10 km

1. Francis Kiplagat Lagat

2. Mykola Iukhymchuk

3. Artur Kozłowski

Bieg Vipów Energa Cup

1. Paweł Czapiewski

2. Łukasz Minuth

3. Bogusław Barański

Bieg wózkarzy – PFRON CUP

1. Bogdan Król

2. Piotr Małek

3. Artur Fudala

Bieg wózkarzy – zwykły

1. Bogdan Król

2. Piotr Małek

3. Artur Fudala

Jak podkreślają organizatorzy, główną ideą całej imprezy jest propagowanie prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych aspektów biegania, a także podtrzymywanie mody na uprawianie tego sportu. Trudno chyba o lepszą promocję tej dyscypliny niż sprawnie zorganizowany Bieg św. Dominika – w historycznym sercu Gdańska, wśród tłumów mieszkańców i turystów korzystających z pełni sezonu letniego. Choć każdy sportowiec zawsze walczy o zwycięstwo, wygranymi mogli się czuć wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej imprezy. Sprawna organizacja biegu, obecność gwiazd sportu i innych ważnych osobistości oraz entuzjastyczny doping tysięcy kibiców na pewno dobrze wróżą przyszłości tego przedsięwzięcia.

Oceń