Together Magazyn » Aktualności » Niestraszna zima w Aquaparku!

Niestraszna zima w Aquaparku!

Zima nad polskim morzem bywa kapryśna. Za oknami zamiast śnieżnych krajobrazów, często możemy liczyć jedynie na szarugę, którą znamy również jesienią. W poszukiwaniu relaksu i wytchnienia warto udać się do sopockiego Aquaparku. Tutaj – bez względu na niekorzystną pogodę – można oddać się dobrej zabawie, prawdziwemu wypoczynkowi i wodnemu szaleństwu.

Zdrowie i rekreacja

Wizyta na basenie to świetny sposób na rekreację dla całej rodziny. Warto zadbać o to, aby dzieci miały jak najwcześniejszy kontakt z wodą. To nie tylko forma relaksu, ale również najlepsze połączenie dobrej zabawy i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Osoby, które nie potrafią pływać, też mogą odnieść wiele korzyści z kontaktu z wodą. Pływanie nie obciąża stawów, ryzyko odniesienia kontuzji jest minimalne, a przeciwwskazania do jego uprawiania są naprawdę nieliczne. Naukowcy udowodnili, że regularne zajęcia na basenie wpływają dobroczynnie na pracę układu sercowo-naczyniowego, kostnego i rozwój mięśni. To również uznana forma rehabilitacji ruchowej. Woda oddziałuje też dobroczynnie na układ nerwowy.

Baseny dla całej rodziny

W sopockim Aquaparku każdy miłośnik wodnego szaleństwa znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W centralnym punkcie basenu rekreacyjnego znajdują się parasol i bicze wodne oraz sztuczny prąd rzeczny, a także leżanki do hydromasażu i grota z wodospadem. Z kolei najmłodsi goście mogą do woli korzystać z armatek wodnych, zjeżdżalni czy zabawek ze zwierzętami tryskającymi wodą, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Zróżnicowana głębokość wody wynosi tutaj 0–30 cm i 30–60 cm. Miłośnicy pływania sportowego mogą korzystać z 25-metrowego, trzytorowego basenu parapływackiego o głębokości 140 cm. Szczególnych wrażeń zimą dostarcza basen zewnętrzny, który jest bezpośrednio połączony kanałem przepływowym z basenem rekreacyjnym. Można tutaj delektować się wodnym relaksem bezpośrednio na świeżym powietrzu.

Zjeżdżalnie, czyli niezawodny przepis na zabawę

Sopocki Aquapark to nie tylko baseny, ale również i trzy zjeżdżalnie, które gwarantują wyjątkowe wrażenia. Rodziny z dziećmi chętnie odwiedzają zjeżdżalnię Familijną (żółtą), która liczy 110 metrów długości i ma liczne zakręty. Jest to zjeżdżalnia o niskim stopniu trudności; różnica poziomów wynosi 12 m, a spadek nie przekracza 10%.

Z kolei zjeżdżalnia wewnętrzna Turbo (niebieska) zapewnia bardzo szybki zjazd. Ma długość 70 m, różnica poziomów wynosi tutaj 12 m, a spadek nie przekracza 20%. Wspólne zjeżdżanie to idealna zabawa dla osób, które przejawiają zamiłowanie do ostrej i szybkiej jazdy. Zjazd, a zwłaszcza ostre wiraże, przysparza wiele emocji i niepowtarzalnych wrażeń. Ze zjeżdżalni mogą korzystać osoby o wzroście co najmniej 140 cm.

Bezpieczna zjeżdżalnia wewnętrzna Dwutorowa Familijna (biała) o całkowitej długości 7,5 m i różnicy poziomów 2,4 metra jest przeznaczona dla całych rodzin. Umożliwia zjazd razem z dziećmi, a przede wszystkim – zapewnia wszystkim świetną zabawę.

Młodzież i dorośli, którzy poszukują wodnych emocji, mogą skorzystać z fascynującego spływu dziką rzeką. Jej długość to 71 m, a różnica poziomów – 6 m. Woda w krętym korycie dzikiej rzeki przepływa z prędkością 600 litrów na sekundę. Poddanie się nurtowi rzeki oddaje wiernie wrażenie kąpieli w naturalnym górskim potoku. Osoby porwane przez prąd rzeczny spływają wraz z nurtem jak na raftingu. Z dzikiej rzeki mogą korzystać osoby o wzroście powyżej 160 cm.

Imprezy dla każdego nad wodą

Sopocki Aquapark organizuje również niezapomniane imprezy nad wodą dla starszych i młodszych. Ciekawą propozycją dla najmłodszych są Mikołajki w Aquaparku. W programie imprezy, która odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17.00, przewidziano między innymi zabawy i konkursy z Elfem i Śnieżynką, quiz świąteczny, Wielką Księgę Życzeń i Przyrzeczeń oraz konkursy i prezenty od świętego Mikołaja.

Natomiast na 10 grudnia (od godz. 22.30) zaplanowano niezwykłą imprezę dla nieco starszych gości – Mikołajkowe Salsa & Sensual Pool Party. Będzie to wyjątkowa impreza, której wątkiem przewodnim będzie nieograniczone szaleństwo wodne. Do dyspozycji imprezowiczów pozostają jacuzzi, zjeżdżalnie, rwąca rzeka czy whirpoole. Całość poprowadzi dwój DJ-ów. Przewidziano też basenowe animacje.

Emocje na kręgielni

Aby odpocząć od wodnego szaleństwa, warto udać się wraz z całą rodziną na Bowling. Rywalizacja na torach to znakomity sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu w rytmie aktywności fizycznej. Na miejscu funkcjonuje również strefa barowa, gdzie można zakupić napoje i przekąski.

Karta Aqua Club – jeszcze więcej korzyści

Dla osób, które regularnie odwiedzają sopocki Aquapark, przygotowano specjalny program lojalnościowy, który zapewnia dodatkowe korzyści. Mowa o karcie Aqua Club. Każda transakcja, która zostanie na niej zarejestrowana, jest przeliczana na punkty, według przelicznika 10 zł = 1 pkt. Aby otrzymać punkty, należy okazać kartę pracownikowi przed zatwierdzeniem transakcji. Wymiana transakcji na punkty jest możliwa w Aquaparku Sopot, Aqua SPA i Bowling Sopot. Zebrane punkty na karcie można wymienić na dowolną nagrodę spośród wyróżnionych na liście bonusów. Warto więc częściej wracać do sopockiego Aquaparku, skorzystać z oferty Aqua Club i cieszyć dodatkowymi atrakcjami.

aquapark_045

Oceń