Together Magazyn » Zdrowie » Bazar Natury – cotygodniowy piknik i targ eko żywności

Bazar Natury – cotygodniowy piknik i targ eko żywności

9 maja ruszył gdyński Bazar Natury – lokalny targ eko żywności, na którym oprócz zakupów można przywitać weekend spokojnym śniadaniem w gronie rodziny i przyjaciół.

Piknikowy charakter bazaru uzupełniają hamaki, leżaki oraz usytuowanie w parku, który sąsiaduje z morzem (Skwer Arki Gdynia). Regionalni producenci żywności dbają o ciekawą ofertę śniadaniową – goście mogą spróbować regionalnych serów (nawet góralskich), chlebów wypiekanych według tradycyjnej receptury, warzywnych tart, zielonych koktajli, naleśników i francuskich tostów, rozmaicie nadziewanych pierożków (wykonywanych na miejscu) oraz szerokiej gamy zdrowych sałatek. Na deser czeka dobra kawa i słodkie wypieki. Nie brakuje również niczego dla wegan oraz osób uczulonych na gluten. Wege paszteciki oraz bezglutenowe ciastka kuszą wyglądem i smakiem nie mniej niż ich niewegetariańscy i pełni glutenu rywale z sąsiednich stoisk.

Oprócz śniadania na miejscu, goście mogą dokonać zakupów na cały tydzień, a nawet rok. Dostępne są świeże i wędzone ryby, regionalne miody, przyprawy świata, a nawet eko kosmetyki i suplementy diety. Na bazarze odbywają się również warsztaty, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na gości czekają treningi jogi, zumby i pokazy gotowania. Dla dzieci przygotowano trampolinę, kredowe tablice, kącik plastyczny i dużo miejsca do szalonej zabawy.

Bazar Natury to wspaniała lokalna inicjatywa, miejsce do którego warto się wybrać z rodziną, dziećmi i znajomymi. Organizatorzy zachęcają do zapraszania sąsiadów, poznawania w trakcie spotkań nowych mieszkańców i pogłębiania więzi, nie tylko w tym najbliższym sobie otoczeniu. Idea wspólnych śniadań, spożywanych w szerokim gronie, w nieśpiesznej atmosferze, to powszechna dziś już moda, która w krajach wysoko rozwiniętych stała się odpowiedzią na rosnącą izolację członków społeczeństwa, którzy w dzisiejszym świecie nie znajdują czasu na wspólne posiłki nawet z małżonkiem czy dziećmi. Powrót na łono natury, nie tylko w sensie ekologicznym, ale również całkiem dosłownym to okazja do zwolnienia tempa i spokojnego cieszenia się obecnością przyrody, smacznego i zdrowego posiłku oraz innych ludzi. Nic dziwnego, że na twarzach gości piknikujących na Bazarze Natury, maluje się błogość i zadowolenie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia:

https://togethermagazyn.pl/sobotni-bazar-natury-na-skwerze-arki-gdynia/

Oceń