Together Magazyn » Aktualności » Bajka Plasterek

Bajka Plasterek

Bajka Plasterek” – seria wydawnicza Fundacji Hospicyjnej – zawiera opowiadania terapeutyczne wykorzystujące metaforę, która w sytuacji śmierci kogoś bliskiego i przeżywania po nim żałoby, może spełnić funkcję uzdrawiającą. Lektura bajki-plasterka, wspólna z dorosłym, ułatwia dziecku rozmowę o odczuwanych przez nie dezorientacji, nieporozumieniu czy smutku. Poprzez identyfikację z bohaterem opowieści dziecko jest w stanie przetworzyć własną traumę, wyjaśnić niepokojące myśli i uczucia, przepracować trudne wspomnienia (bez ujawniania w sposób bezpośredni własnej opinii), wreszcie spojrzeć na nie z dystansu.

Czary Mamy

Autor: Magda Małkowska

ISBN: 978-83-940626-4-4
Format: 205×205
Ilość stron: 48
Ilustracje: Magdalena Beneda
Oprawa: twarda

jkjj

Bohaterem opowiadania „Czary mamy” jest pięcioletni chłopiec, który po nagłej stracie mamy zamyka się w sobie, na zewnątrz reagując agresją lub pozorną obojętnością. Zaginięcie uszytego przez mamę szmacianego wilczka dodatkowo pogłębia jego izolację. Jednak kiedy zabawka się odnajduje,  dziecko, wspólnie z równie zamkniętym tatą, w skrawkach materiałów, z których powstał wilczek, odkrywa tzw. „mapy pamięci” zmarłej. Dzięki odzyskanej sile do wspomnień obaj odzyskują też radość.

Czary mamy” jest książką przeznaczoną dla dzieci w wieku 4-9 lat, którym umarła mama. Może ją dziecku czytać tata, bliski opiekun, nauczyciel lub terapeuta.

 

Oceń