Together Magazyn » Edukacja » „Bajeczna muzyka dla naszych ukochanych” – koncert z okazji Dnia Dziecka

„Bajeczna muzyka dla naszych ukochanych” – koncert z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Filharmonia Bałtycka przygotowała aż dwa wyjątkowe koncerty dla dzieci oraz ich rodziców.

30 maja w Sali Koncertowej na Ołowiance odbyło się niezapomniane spotkanie, które poprowadziła znana aktorka Anna Dereszowska. Koncert pt. „Bajki i Dobranocki” okazał się być wzruszającą podróżą do krainy dziecięcych wspomnień zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Koncerty familijne, regularnie organizowane przez Filharmonię Bałtycką w sezonie artystycznym 2014/2015 zdobyły w Trójmieście ogromną popularność. 1-wszego czerwca odbyło się kolejne spotkanie z bajkami w roli głównej. „Bajeczna muzyka dla naszych ukochanych” to tytuł pikniku muzycznego, na którym głównymi daniami były kolorowe bajki, instrumenty, śpiewacy i tancerze. Śmiechom i zachwytom nie było końca – program pękał w szwach i utrzymywał żywe zainteresowanie nawet najmłodszych dzieci.

Gośćmi poniedziałkowego koncertu byli: Maria Malinowska – sopran, Robert Henning – baryton, Małgorzata Siewert – skrzypce, Radosław Kruszyna – fortepian, Jarosław Stokowski – kontrabas oraz uczniowie Gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, którzy przedstawili „Dziadka do orzechów” oraz „Z wizytą u bajki”. Zespół Taneczny “Rapsodia” przedstawił „Alicję w krainie czarów” oraz „Tańce Karnawału zwierząt”.

Oceń