Together Magazyn » Dom » Aplikacja do kwiatów – skuteczna pomoc w dbaniu o rośliny
aplikacja-do-kwiatow

Aplikacja do kwiatów – skuteczna pomoc w dbaniu o rośliny

Aplikacje do kwiatów cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród pasjonatów roślin, ale też osób, które chcą należycie dbać o kilka kwiatów doniczkowych na swoim parapecie. Jeśli regularnie zapominasz o podlewaniu kwiatów lub chcesz mieć pewność, że zapewniasz im najlepsze warunki, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem aplikacji do kwiatów. 

Czy warto korzystać z aplikacji do kwiatów? Zdecydowanie tak!

Wielbiciele roślin doskonale wiedzą, że codzienne dbanie o kwiaty nie jest prostym zadaniem. Niektóre z roślin wymagają dużego nasłonecznienia, inne wolą cień. Sporo roślin nie przepada za zbyt częstym podlewaniem, podczas gdy inne mogą być podlewane nawet raz w tygodniu. Problem robi się jeszcze bardziej poważny, gdy liście zaczynają żółknąć… 

Właśnie dlatego warto skorzystać z dostępnych aplikacji do kwiatów. Bardzo często pozwalają one na ustawienie przypomnień o podlewaniu czy nawożeniu, a – jak wiadomo – w natłoku codziennych obowiązków łatwo o tym zapomnieć. Jeśli chcesz mieć pewność, że należycie dbasz o swoje rośliny, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem aplikacji. Dzięki temu dbanie o ukochane kwiaty będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

Najlepsze aplikacje do kwiatów – zobacz nasze propozycje

Zastanawiasz się, którą aplikację do kwiatów wybrać? Propozycji jest sporo, dlatego podjęcie decyzji nie należy do najprostszych. Aby zaoszczędzić Twój czas (w końcu przetestowanie kilku aplikacji może trochę potrwać), przygotowaliśmy zestawienie najlepszych aplikacji do kwiatów. 

HappyPlant

HappyPlant to aplikacja dedykowana osobom, które korzystają z systemu operacyjnego iOS. Jest to bardzo ciekawa propozycja, która z pewnością będzie sporym ułatwieniem dla osób, chcących jeszcze lepiej dbać o swoje roślinki.

Aplikacja do kwiatów HappyPlant wyposażona jest w wiele ciekawych funkcjonalności, takich jak przypomnienia o podlewaniu roślin, ich nawożeniu czy zraszaniu. Możesz nadać imiona ulubionym roślinom, a nawet nagrywać efektowne wideo. Dodatkowo można również regularnie robić zdjęcia, aby obserwować, jak pięknie rosną rośliny.

Do wyboru są dwie wersje – Pro i Premium. W pierwszej wersji do aplikacji można dodać tylko trzy rośliny. Takie ograniczenie z pewnością nie przypadnie do gustu fanom kwiatów! Zawsze jednak można skorzystać z płatnej wersji Premium, gdzie nie ma żadnych ograniczeń. 

Plant Care Reminder

Kolejna propozycja, tym razem dla użytkowników systemu Android, to Plant Care Reminder. To proste i wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą jeszcze lepiej dbać o swoje rośliny. 

Użytkownik może samodzielnie zaplanować częstotliwość pielęgnacji, m.in. podlewania, nawożenia czy oprysków. Aplikacja ta jest bardzo intuicyjna, dzięki czemu z jej obsługą bez trudu poradzi sobie każda osoba. 

Plant Care Reminder to prosta aplikacja dla osób, które chcą mieć pewność, że nie zapomną o podlaniu ulubionych roślin. Warto z niej skorzystać, szczególnie jeśli chcesz, by Twoje rośliny były zdrowe i pięknie rosły. 

Vera: Plant Care App

Vera: Plant Care App to aplikacja na system Android, która w istotny sposób ułatwia dbanie o ulubione rośliny. Podstawowym zadaniem aplikacji jest przypominanie o konieczności podlania kwiatów. Okazuje się jednak, że jest ona wyposażona w kilka naprawdę ciekawych funkcji. 

Tym, co najbardziej cieszy każdego posiadacza (i wielbiciela) kwiatów, jest możliwość regularnego monitorowania tego, jak rosną, rozwijają się i kwitną rośliny. Z aplikacją Vera: Plant Care App jest to bardzo proste. Możesz nadać imiona roślinom, tworzyć dla nich profile i obserwować ich postępy. 

W aplikacji dostępne są również różnego typu porady i wskazówki, które są niezwykle przydatne. Dzięki temu możesz stale rozwijać swoją wiedzę na temat roślin. Zdecydowanie to jedna z najciekawszych aplikacji do kwiatów w tym zestawieniu. 

Waterbot

Waterbot to jedna z najbardziej popularnych aplikacji do kwiatów. I w tym przypadku podstawową funkcjonalnością są specjalne przypomnienia, dzięki którym nigdy więcej nie zapomnisz o podlaniu kwiatów. 

Co ważne, harmonogram pielęgnacji może dotyczyć nie tylko kwiatów w Twoim domu, ale też w biurze. Dzięki temu z pewnością ocalisz wiele zielonych istnień! Jeśli zauważysz, że jakaś roślinka w Twoim otoczeniu regularnie jest przesuszona i wygląda coraz gorzej, koniecznie dodaj ją do aplikacji do kwiatów Waterbot. 

Waterbot to aplikacja stworzona na system Android. Jest ona prosta w obsłudze i odznacza się przyjemnym interfejsem, więc warto ją przetestować.

Wokas

Nasze zestawienie zamyka aplikacja Wokas, również na system Android. Nie jest tajemnicą, że wielu właścicieli roślin ma naprawdę spory problemy z tym, jak dbać o ulubione rośliny. Nic w tym dziwnego – niektóre kwiaty trzeba podlewać dwa razy w tygodniu, a inne zaledwie raz na trzy tygodnie. Trudno również spamiętać wszystkie zasady dotyczące nawożenia, zraszania, umiejscowienia… Uff, jest tego naprawdę sporo! 

Właśnie dlatego twórcy aplikacji Wokas postanowili stworzyć bazę wiedzy, do której zyskasz dostęp po jej zainstalowaniu. Wystarczy, że wybierzesz rośliny z dostępnej listy i dodasz je do swojej kolekcji, a nigdy więcej nie popełnisz błędu w pielęgnacji. 

Oczywiście aplikacja wyposażone jest w takie funkcjonalności, jak przypomnienia o podlewaniu. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej profesjonalnych i rozbudowanych aplikacji do kwiatów na rynku. 

Aplikacje do kwiatów – którą z nich wybierzesz?

Choć aplikacji do kwiatów jest sporo, postaraliśmy się wybrać te, które są najlepsze – zarówno pod względem obsługi, jak i funkcjonalności. Niezależnie od tego, czy masz w domu tylko kilka kwiatów, czy może zielone rośliny znajdują się w każdym wolnym miejscu w Twoim domu, aplikacja do kwiatów z pewnością będzie dla Ciebie bardzo przydatna. Przetestuj wszystkie aplikacje z naszego zestawienia i przekonaj się, która z nich najbardziej przypadnie Ci do gustu. 

5/5 – (2 głosów)