Together Magazyn » Aktualności » American Dream w Gdańsku – Rozmowa z Christianem Henriquezem

American Dream w Gdańsku – Rozmowa z Christianem Henriquezem

Jedynym z najczęściej zadawanych pytań, które słyszysz, jest zapewne to: „Dlaczego opuściłeś Amerykę?”. Co Amerykanin robi w Polsce?

Kocham swój kraj i rodzinne miasto w Karolinie Północnej jak żadne inne, ale szukałem czegoś nowego. Wybrałem Polskę, ponieważ mam tutaj rodzinę. Dla mnie to idealna lokalizacja, żeby rozpocząć nowe życie poza Stanami Zjednoczonymi. Zawsze mnie tu ciągnęło – do bliskich, do kraju moich przodków, do historii. Z zaciekawieniem słucham historii wojennych mojej babci, która w moich oczach jest prawdziwą bohaterką. Europa jest dla mnie miejscem nowym, ale pełnym wyzwań, dlatego tu jestem!

Jak narodził się pomysł na otworzenie szkoły?

Do Polski przyjechałem po raz pierwszy w 2009 roku. Miałem problem z komunikowaniem się, ponieważ nie każdy znał język angielski. Zdałem sobie wtedy sprawę, jak duże jest tutaj zapotrzebowanie na naukę języka obcego. Dzięki temu, że jestem native speakerem języka angielskiego, miałem odpowiednie predyspozycje, by rozpocząć swoją przygodę z nauczaniem jako lektor. W końcu zapragnąłem otworzyć własną szkołę i się udało! Lubię pomagać ludziom, którzy chcą się rozwijać w zakresie języka, niezależnie od ich profesji, wieku czy życiowych celów. Dla mnie każdy uczeń jest wyjątkowy i do każdego podchodzę indywidualnie. W swojej szkole staram się zapewnić studentom najwyższy standard usług poprzez dobór wykwalifikowanych lektorów oraz szeroki program kursów i metod nauczania.

Co Was wyróżnia na tle innych szkół językowych?

Przede wszystkim specjalizujemy się w języku angielskim. W naszej szkole uczą wyłącznie doświadczeni i wykwalifikowani native speakerzy. Naszą misją jest przekazywanie żywego języka i naturalnego akcentu, a tylko native potrafi go zagwarantować. Dodatkowo w każdy piątek organizujemy otwarte bezpłatne warsztaty konwersacyjne dla wszystkich, także dla osób, które się u nas nie uczą. Naszą misją jest łamanie barier językowych, zdobycie pewności w mówieniu i przede wszystkim nauka języka w prawdziwie amerykańskiej atmosferze.

Jak wygląda nauka z native speakerem?

Przede wszystkim nie ma się czego obawiać. Native prowadzi zajęcia, dostosowując swój poziom do studentów. Nauka opiera się na przyswajaniu wiedzy i umiejętności praktycznych poprzez aktywną rozmowę. Ważne, żeby mieć otwarty umysł i zaakceptować fakt, że nie wszystko będzie od razu zrozumiałe. Uczenie się języka ma być nie tylko efektywne, ale też przyjemne i komfortowe dla ucznia.

Komu dedykowane są takie kursy?

W naszym Instytucie uczymy głównie dorosłych, którzy chcą podnieść swój poziom języka poprzez kursy standardowe, biznesowe, specjalistyczne lub planują przygotować się do egzaminów. Nauczamy również dzieci i młodzież. Niezależnie od wieku i poziomu, każdy znajdzie kurs odpowiedni dla siebie.

Gdzie można Was znaleźć?

Nasz Instytut znajduje się w części biurowej kompleksu handlowego Madison, z wejściem od ul. Jana Heweliusza 9, skąd roztacza się piękna panorama starego miasta.

 

Christian Henriquez – urodził się i wychował w Nashville, w stanie Karolina Północna w USA. Jest założycielem oraz jednym z lektorów w Institute of Native Linguistics. Do polski przeprowadził się na stałe półtora roku temu, żeby rozpocząć nowe życie i spełnić swoje marzenie o posiadaniu prawdziwie amerykańskiej szkoły językowej. Swoją pasję w nauczaniu odkrył kilka lat wcześniej, gdy przyjechał do Warszawy, skąd wywodzą się jego polskie korzenie. Zbierał doświadczenie, ucząc prawników, polityków, przedsiębiorców oraz przedstawicieli dużych sieci hotelowych. Obecnie uczy dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

Oceń