Together Magazyn » Aktualności » Rączki Malują – Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA

Rączki Malują – Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA

 

12 lipca 2015 roku, drugiego dnia Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Najmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA, w gdańskim Teatrze Miniatura odbyły się warsztaty „Rączki Malują”. Wzięły w nich udział dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat wraz z opiekunami. Przepis organizatorów na dobrą zabawę był wyjątkowo prosty: „małe rączki, duże ręce, małe stopy, duże stopy, trochę farb i dużo wyobraźni”. Przy tworzeniu kolorowych obrazów nie używano tradycyjnych pędzli. Zastąpiły je…ludzkie dłonie i stopy. Ograniczeń nie było. Różnobarwne ślady łokci czy pięt tworzyły niebanalne kompozycje. Efektem twórczej zabawy były nie tylko unikalne dzieła, ale także uśmiechnięte twarze dzieci i …ubrudzone od farby ubrania.

Dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Najmłodszych SZTUKA SZUCHA MALUCHA odbyła się w Gdańsku w dniach 10-12 lipca 2015 roku. W programie wydarzenia, oprócz oryginalnego sposobu malowania farbami, znalazły się inne interaktywne zajęcia łączące aktywności teatralne, plastyczne i muzyczne.

Celem organizowanego od kilku lat Festiwalu jest zainteresowanie najmłodszych odbiorców sztuką i dostarczenie im pierwszych artystycznych wrażeń. Udział w zajęciach jest także dobrym pomysłem na rodzinne spędzenie czasu i odkrycie artystycznego potencjału drzemiącego w dziecku, który na co dzień czasami trudno dostrzec.

Oceń